Anasayfa >

Diğer Haberler >

Vartaş Fikirtepe'ye kazmayı vuruyor

Vartaş Fikirtepe'ye kazmayı vuruyor

05 Aralık 2011 Pazartesi, 10:36:01
Vartaş Fikirtepeye kazmayı vuruyor
Vartaş Yapı, Fikirtepe'de hayata geçireceği Manhattan İstanbul projesi için ada ve parsel sahipleriyle anlaşmaya devam ediyor.

Türköz İnşaat Yönetim Kurulu Murat Türköz, 9 ada toplam 32 dönüm üzerinde gerçekleşecek proje için hak sahiplerinin yüzde 85’iyle sözleşme imzaladıklarını belirterek, “Ada ve parsellerin yüzde 85’ini topladık ve anlaşmaları yaptık. MANHATTAN İstanbul, toplam 9 adada 32 dönüm arazide yükselecek. Bölgede büyüklük olarak ikinci, arsanın konumu ve konut yerleşimi olarak en iyi proje. Çok az eksiğimiz kaldı. 2 ay içinde tüm ada ve parsel anlaşmalarını tamamlayıp, 2012’nin Mart ayı gibi inşaata başlayacağız” şeklinde konuştu. Türköz sözlerini şöyle sürdürdü:


“Manhattan İstanbul, Türkiye’de kentsel dönüşümün sembol projelerinden biri olacak. Son depremlerden sonra kentsel dönüşüm zaruriyet oldu. Adeta bir seferberliğe dönüştü. Bunun devamında Kentsel Dönüşüm Yasası’nın çıkmasını, Kat Mülkiyeyi İmar Kanunu’nun da hızlı bir şekilde yenilenmesini bekliyoruz. Kentsel dönüşümün yasal altyapısının bir an once Meclisten geçmesi gerekiyor. Bunu hem yatırımcılar hem de halk bekliyor. Dünden daha hızlı hareket etmek zorundayız. Hükümet oy ve sandalye kaybetme pahasına bu işten dönüş olmayacağını ifade ediyorsa, yatırımcı olarak biz de üzerimize düşeni yapacağız. Atalarımız, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyor. Geleceğin Türkiye’si için güvenli, yaşanılır kentler kurmak için bu sözü aklımızdan çıkarmayacağız ve dönüşümü, değişimi bir an once başlatacağız.”


Türköz İnşaat ve AKS Yapı ortaklığındaki Manhattan İstanbul toplam 5 blok 2 bin daireden oluşacak. 32 dönüm arazi üzerinde yükselecek projenin sahibi Türköz İnşaat ile AKS Yapı Ortaklığı’ndaki Vartaş konsorsiyumu olacak. Türköz İnşaat Merter’de Realİstanbul projesiyle, AKS Yapı ise Ataşehir’de Sarissa İstanbul ile  adını duyurmuştu. 700’den fazla dairenin yıkılacağı proje Mart 2010’de başlayacak. Daire teslimleri ise 2014 yılı sonunda gerçekleşecek.

 

Büyüklüğü ile ikinci
Konsorsiyum ortağı Türköz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murat Türköz, kendilerine güvenen hak sahiplerinin bire üç kazanacağına dikkat çekerek, “Ömer Faruk Barata önderliğindeki AKS Yapı ve sahibi olduğumuz Türköz İnşaat, güçlü sermayeleri olan kurumsal yapılardır. Proje büyüklük olarak kentsel dönüşüm bölgesindeki ilk 2 projeden biri’ şeklinde sözlerini tamamladı.  

 

Vartaş Yapı iletişim bilgileri için tıklayın

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER