Anasayfa >

Diğer Haberler >

Gebze Center 1 yaşında

Gebze Center 1 yaşında

06 Eylül 2011 Salı, 11:43:24
Gebze Center 1 yaşında
Doğuş Gayrimenkul tarafından bölge halkının hizmetine sunulan, kiralama ve yönetimi Jones Lang LaSalle tarafından yürütülen Gebze Center Alışveriş Merkezi, ilk hizmet yılını başarıyla geride bıraktı.

Bölgenin sosyal, kültürel ve eğlence ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Eylül 2010 tarihinde, 185 milyon dolarlık yatırımla hizmete açılan Gebze Center, bugüne kadar 9 milyonun üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Ocak-Haziran 2011 aralığında toplam ciroda %20 artış yakalayan AVM, yüzde 100’e varan mağaza doluluk oranı, 126 mağaza ve 1000 çalışanıyla Kocaeli-İzmit bölgesinin ilk ve tek alışveriş merkezi olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

Kitap fuarlarından, mobilya festivaline, çocuk etkinliklerinden, halk konserlerine kadar yıl boyunca birçok etkinliğe imza atan Gebze Center, yeni dönemde de farklı organizasyon ve projeleri ziyaretçileriyle buluşturmayı hedefliyor. Eğlence alanlarını Gebze ve civarındaki yoğun genç nüfusu dikkate alarak düzenleyen Gebze Center, nisan ayında faaliyete geçirdiği Kral FM Stüdyosu’nda Türk Pop Müziği’nin sevilen seslerini konuk etmeye devam edecek.


Doğuş Gayrimenkul tarafından bölge halkının hizmetine sunulan, kiralama ve yönetimi Jones Lang LaSalle tarafından yürütülen Gebze Center, ilk hizmet yılını başarıyla geride bıraktı. 126 mağaza, geniş yeme içme, eğlence alanları ve 1000 çalışanıyla 59 bin metrekarelik kiralanabilir alan üzerinde hizmet veren AVM, bölge ve civarına hem ekonomik hem de sosyal açıdan değer katmaya devam ediyor.

Eylül 2010 tarihinde, 185 milyon dolarlık yatırımla hizmete açılan Gebze Center, bugüne kadar 9 milyonun üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Ocak-Haziran 2011 aralığında toplam ciroda yüzde 20 artış yakalayan AVM, yüzde 100’e varan mağaza doluluk oranı ve 1000 çalışanıyla Kocaeli-İzmit bölgesinin ilk ve tek alışveriş merkezi olarak hizmet veriyor.

Şehir merkezine olan yakınlığı, kolay erişilebilirliği sayesinde bölgenin en önemli çekim noktası ve sosyal/eğlence merkezi haline gelen Gebze Center, yıl boyunca gerçekleştirdiği kitap fuarları, mobilya festivali, çocuk aktiviteleri, halk konserleri gibi etkinliklerine önümüzdeki dönemde yenilerini ekleyerek ziyaretçilerine keyifli saatler yaşatmayı hedefliyor.

Civardaki yoğun genç nüfus göz önüne alınarak eğlence alanlarına ayrıca önem verilen Gebze Center’da nisan ayında açılan Kral Stüdyosu, her perşembe Müziği’nin sevilen seslerini konuk etmeye devam edecek.

Ulusal ve uluslararası pazarda tanınmış markaların aynı çatı altında toplanması hedeflenerek projelendirilen Gebze Center’da hipermarket olarak TESCO-KİPA (10.500 m2), yapı market olarak KOÇTAŞ (7.600 m2), elektronik market olarak ise TEKNOSA (2.800 m2) yer alıyor. Gebze Center ziyaretçilerine; giyimden gıdaya, hediyelik eşyadan ev gereçlerine, mobilyadan kırtasiyeye, mücevherden kozmetiğe, beyaz eşyadan tekstile kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayan mağazaları ile geniş bir ürün yelpazesi ve alışveriş çeşitliliği sunuyor.


GEBZE CENTER HAKKINDA
TEKNİK BİLGİLER
140.000   m2    İNŞAAT ALANI
 59.000    m2    KİRALANABİLİR ALAN
 1.450    araç    OTOPARK KAPASİTESİ
 126          MAĞAZA

MAĞAZA BİLGİLERİ
10.500   m2        HİPERMARKET    
7.600     m2        YAPI MARKET    
2.800     m2       ELEKTRONİK MARKET
23.100   m2       MAĞAZA ALANI
6.200     m2       EĞLENCE ALANI
4.800     m2       KAFE & RESTORAN
 
TOPLAM YATIRIM MALİYETİ
185  MİLYON USD

GEBZE HAKKINDA
NÜFUS
GECE   600  BİN
GÜNDÜZ   1,5 – 2  MİLYON

YAKIN ÇEVRE
 TÜBİTAK
 GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
 TEKNO PARK
 GEBZE YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
 SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
 İSTANBUL PARK
 SABANCI ÜNİVERSİTESİ
 İSTANBUL DERİ VE ENDÜSTRİ BÖLGESİ
 ÇEVREDEKİ LİMANLAR

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER