Anasayfa >

Diğer Haberler >

3.Havalimanı İş Başvurusu İçin Son Gün 30 Eylül! Bin Güvenlik Alınacak!

3.Havalimanı İş Başvurusu İçin Son Gün 30 Eylül! Bin Güvenlik Alınacak!

22 Ağustos 2018 Çarşamba, 20:06:08
3.Havalimanı İş Başvurusu İçin Son Gün 30 Eylül! Bin Güvenlik Alınacak!
3.Havalimanı’nda görev yapacak 3 bin 500 güvenlik timi için son bin kişi daha aranıyor. 3.Havalimanı iş başvuruları 30 Eylül’e kadar devam edecek. İstanbul Yeni Havalimanı’nı koruyacak olan güvenlik timinde, 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak ve vardiyalı çalışabilmek şartları aranıyor…

Dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olma özelliği taşıyan 3.Havalimanı 29 Ekim 2018’de açılışa hazırlanıyor. Açılışa sayılı günler kala dev havalimanını koruyacak olan güvenlik timi de oluşturulmaya başladı. İstanbul Yeni Havalimanı’nı korumak üzere 3 bin 500 kişilik bir güvenlik timi oluşturacak. Timde yer alacak son bin kişi için başvurular 30 Eylül 2018’e kadar devam edecek.  3.Havalimanı güvenlik timinde yer almak için aranılan şartların başında 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak ve vardiyalı çalışabilmek geliyor.

Bu şartların yanı sıra askerlik hizmetini yerine getirmiş veya tecilli, diksiyonu düzgün ve sözlü iletişim kabiliyeti yüksek kadın ve erkek adaylar, kariyer platformları ve İGA irtibat ofislerinden iş başvurularını 30 Eylül tarihine kadar yapabilecekler.

Başvuru şartlarını tamamlayan adaylar, ilk aşamada sözlü mülakata çağrılacaklar, mülakatı geçenler ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezi’nde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitim alacaklar.  Adaylar bu süreçleri başarıyla geçtikten sonra Cumhuriyet tarihinin en büyük alt yapı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim 2018 tarihindeki açılışına kadar işbaşı eğitimlerini tamamlamak ve havalimanı güvenliğinde tecrübe kazanmak üzere Atatürk Havalimanı’nda işe başlıyorlar.

İş başı yapan kadın ve erkek güvenlik görevlileri isteğe bağlı olarak ücretsiz ve maksimum 4 kişilik lojmanlar ile sosyal alan tahsisinden faydalanma hakkına sahip olacaklar.
 
3 bin 500 kişiden oluşacak İGA Güvenlik timinin Atatürk Havalimanı’nda çalışanların yaklaşık 2 katı, Esenboğa’da çalışan güvenlik ekibinin ise 6 katı büyüklükte olacağı öngörülüyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER