Anasayfa >

Diğer Haberler >

Şişli Etfal Hastanesi Yılsonunda Yeni Yerine Taşınıyor!

Şişli Etfal Hastanesi Yılsonunda Yeni Yerine Taşınıyor!

03 Ağustos 2018 Cuma, 13:57:26
Şişli Etfal Hastanesi Yılsonunda Yeni Yerine Taşınıyor!
Şişli Etfal Hastanesi yılsonuna doğru Seyrantepe’deyi yeni yerine taşınmaya hazırlanıyor. Tarihi 1899 yılına dayanan tarihi hastanede ve taşınacağı hastanesi son durum haberimizde…

Şişli Etfal Hastanesi yılsonuna doğru Seyrantepe’deki yeni adresine taşınacak. 1899 yılından bu yana hizmet veren tarihi hastanenin Sarıyer Çayırbaşı'na taşınma işlemleri 11 Haziran'da başladı. Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ve sağlığı, çocuk acil ve çocuk cerrahisi bölümlerinde yeni hasta kabul edilmiyor. İlgili bölümlerde önceden randevu alan hastalara hizmet verilebiliyor. Yalnızca acil durumdaki çocuk hastalar için, acil bölümünde iki doktor görevlendirildi. Kadın hastalıkları ve çocuk hastalıkları polikliniklerinde ise, daha önceden randevusu alınan hastaların muayenesine devam edilirken, yeni randevu kabul edilmiyor.

Seyrantepe’deki yeni hastane inşaatında çalışmalara sona gelindi. Yanmaz özellikteki dış cephe kaplamaları, hasta asansörleri  ve odaları ile konferans salonu gibi pek çok bölümün inşaatı tamamlandı. Hastanenin terasında bulunan, İstanbul'u 360 derece gören restoran bölümü de açılışa hazırlanıyor. 600 yatak kapasiteli hastanede, helikopter ambulansların kullanacağı bir pist de bulunuyor.

Öte yandan çevre esnafı ve hastalar, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin taşınmasından dolayı dertli olduklarını ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER