Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kartal Sis Parkı Açıldı! Türkiye’de İlk!

Kartal Sis Parkı Açıldı! Türkiye’de İlk!

20 Temmuz 2018 Cuma, 16:16:08
Kartal Sis Parkı Açıldı! Türkiye’de İlk!
Kartal Sis Parkı açıldı. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Kartal Sis Parkı sis havuzları ve ışıklandırmaları ile göz kamaştırıyor. Kartal’da Turgut Özal Bulvarı’nda 7 bin 583 metrekare alana kurulu olan Sis Parkı özellikle aileler ve çocukların keyifle vakit geçirebileceği birçok aktivite alanı bulunuyor…

Türkiye’nin ilk “ Sis Parkı” Kartal’da açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kartal Sis Parkı, sis efektleri ve ışık oyunları ile adeta görsel şölen sunuyor.

Kartal’da Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan Kartal Sis Parkı 7 bin 583 metrekare alana üzerinde konumlanıyor. Bölge halkının yeşil alan ihtiyacını karşılamak için hayata geçirilen park özellikle aileler ve çocukların keyifle vakit geçirebileceği birçok aktiviteye ev sahipliği yapıyor.

 

Sis Parkı içerisinde bulunan sis havuzları ve ışıklandırmalar aktif duruma geldiğinde, muhteşem sis ve ışık efekti ortaya çıkıyor. Atomize su püskürtülmesiyle oluşan siste, özellikle çocuklar bolca eğleniyor. Park, yaz aylarının sıcak günlerinde suda yürüyerek serinlemeyi tercih edenlerin de mutlaka bulunmak isteyecekleri bir rekreasyon alanı oldu.

Parkta sis efektinin sona ermesinin ardından, geometrik desene sahip zeminde bulunan arkatların (kolon yada kemerle desteklenmiş yaya geçidi) yansımaları oluşuyor ve eşsiz bir görüntü elde ediliyor.

Tüm bitkisel ve yapısal materyaller ile hoş perspektifler oluşturulması için, parkın her iki kenarına 72 adet palmiye ağacı dikildi. Parkın yeşil alanlarına 12 ayrı çeşitte mevsimlik çiçek de dikilecek. Fotoğraf ve video meraklılarının da yoğun ilgisini çeken parkta, sis ve ışık efektleriyle tam bir görsel şölen yaşanıyor.
  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER