Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çamlıca Kulesi Gibi 20 Kule Daha Geliyor!

Çamlıca Kulesi Gibi 20 Kule Daha Geliyor!

20 Temmuz 2018 Cuma, 09:41:01
Çamlıca Kulesi Gibi 20 Kule Daha Geliyor!
Çamlıca Kulesi gibi 20 kule daha geliyor. Radyo vericilerini toplu hale getiren Çamlıca Kulesi’nin benzeri farklı illere kuleler yapılacak. İstanbul’da Adalar ve Büyükçekmece’de olmak üzere 2 yeni kule daha yapılacak. Yeni kulelerle birlikte sayısal yayıncılık kalitesi artacak…

Türkiye genelinde Çamlıca Kulesi gibi 20 kule daha yapılacak.  Türkiye genelinde daha kaliteli ses, görüntü sağlayacak ve daha ekonomik koşullarla program iletme olasılığı sunacak sayısal yayıncılık için 20'yi aşkın TV-Radyo kulesi yapılması kararlaştırıldı.
İstanbul’a Çamlıca Kulesi’nin yanı sıra 2 yeni kule daha yapılacak. Bu kulelerden biri Adalar’da bir diğeri ise Büyükçekmece’de olacak. Üçlü verici merkezi tüm İstanbul'u sayısal yayıncılık için kapsayacak.

Yayın kuleleri sadece İstanbul’da değil 20’yi aşkın yerde yapılacak. Bu kapsamda Ankara Cebeci’de bulunan direklerin yerine de kule dikilecek.

Projesi hazırlanan kulenin de İstanbul’daki gibi anıtsal olması planlanıyor. Çanakkale Kulesi'nde ise altyapılar tamamen biterken, uydu fırlatma rampası gibi bir mimariye sahip olan kulenin 2020 başında hizmete girmesi planlanıyor.

ÇAMLICA KULESİ YILSONU BİTİYOR
Kaba inşaatı tamamlanan İstanbul’daki Çamlıca Radyo Tv Kulesi inşaatının yılsonunda tamamen bitmesi planlanıyor. Kulenin işletmesini Kule A.Ş yapacak.Sayısal yayıncılığa geçmek için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) kararı beklenirken, Kule A.Ş. buna göre Çamlıca Kulesi'nde tüm teknik ekipmanları tamamladı. Özel cihazlarla sayısal yayın yapılacakmış gibi donatılan kule için, Almanya'dan anten verici, soğutucu, dağıtıcı gibi komple bir sistem satın alındı. Bu sistem sayısal yayına imkan vereceği gibi istenildiği zaman devreye alınabilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 23 Temmuz 2018 Pazartesi, 14:01 ÇOK GÜZEL Bİ HİZMET BAKINCA KOBRA YI ANDIRIYOR. CEVAPLA
DİĞER HABERLER