Anasayfa >

Diğer Haberler >

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Borçlu Olduğu Mehmet Gür Kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Borçlu Olduğu Mehmet Gür Kim?

06 Temmuz 2018 Cuma, 17:47:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Borçlu Olduğu Mehmet Gür Kim?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mal varlığı Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre Erdoğan’ın Mehmet Gür adlı işadamına 2 milyon TL borcu var. Peki kimdir Cumhurbaşkanı’nın borçlu olduğu Mehmet Gür? Yanıtı haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mal varlığı 5 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı.  Cumhurbaşkanının 2018 itibariyle tüm mal varlığı bu listede yer alıyor. Buna göre Erdoğan’ın 2 milyon nakit parası ve Mehmet Gür adlı işadamına da borcu var. Peki Cumhurbaşkanı’nın borçlu olduğu Mehmet Gür kimdir, ne iş yapar?

Mehmet Gür, Ortadoğu Grubu’nun sahibi. Şirket 1981 yılında inşaat ve lojistik alanlarında faaliyet göstermek üzere kuruldu.
Şirket, ilk kurulduğu yıllarda uluslararası taşımacılık ve inşaat alanlarında faaliyet gösterdi, ancak daha sonra sağlıktan lojistiğe, enerjiden inşaata, gıdadan dış ticarete ve hatta çevre teknolojilerine kadar sayısız alana el attı. İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinde yer alan Mehmet Gür bir dönem Memorial Hastanesi'nin sahipleri arasındaydı.

Cumhurbaşkanı  Kısıklı’daki villasını da Mehmet Gür ‘den satın almıştı. İkiz villa için Erdoğan 2005’te 1,5 milyon dolar ödemişti.

Mehmet Gür’ün aynı zamanda 2013’te kurulan BMZ adlı şirketin de ortakları arasında. 1 milyon TL sermayeye sahip olan şirket 4 ortaklı ve ortakların 250 bin TL değerinde eşit hisseleri bulunuyor. Şirkette Mehmet Gür Yönetim Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kız kardeşi Vesile Erdoğan'ın eşi Ziya İlgen Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak gözüküyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER