Anasayfa >

Diğer Haberler >

İBB Vergi Borcunda Yapılandırmaya Gidiyor!

İBB Vergi Borcunda Yapılandırmaya Gidiyor!

27 Haziran 2018 Çarşamba, 09:49:30
İBB  Vergi Borcunda Yapılandırmaya Gidiyor!
İBB, vergi borçlarında yapılandırmaya gidiyor. Buna göre ilan ve reklam vergisi, eğlence vergisi, yangın sigorta vergisi, harçlar, tıbbi atık ücretleri, ecrimisil gelirleri, pano söküm ve yıkım bedelleri ile hal rüsümlarını yeniden yapılandıracak. Silinen gecikme ve zammı yerine vade tarihinden itibaren Yİ-ÜFE oranı uygulanacak. Peşin ödemelerde ise hesaplanan ÜFE’de yüzde 90’a kadar indirim yapılacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB), vergi borçlarında yapılandırmaya gidiyor. Buna göre,  İlan ve Reklam Vergisi, Eğlence Vergisi, Yangın Sigorta Vergisi, Harçlar, Tıbbi Atık Ücretleri, Ecrimisil Gelirleri, Pano Söküm ve Yıkım Bedelleri ile Hal Rüsümlarını  yapılandırılacak. Silinen gecikme ve zammı yerine vade tarihinden itibaren Yİ-ÜFE oranı uygulanacak. Peşin ödemelerde ise hesaplanan Yİ-ÜFE ‘de yüzde 90’na kadar indirim yapılacak.

İBB’nin vergi borçlarında yapılandırmasından faydalanmak için mükelleflerin 31 Temmuz 2018’e Bakırköy’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasındaki Gelirler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunması gerekiyor.  Dilekçe ile başvuru; gerçek kişilerde ilgilinin kendisi, tüzel kişiliklerde ise kanuni temsilci tarafından yapılabiliyor.

Yapılandırmada anapara değişmeyecek. Varsa anaparaya bağlı cezalar, gecikme faizi ve gecikme zammı yerine, vade tarihinden itibaren Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ) oranı uygulanacak. Peşin ödemede, ayrıca hesaplanan Yİ-ÜFE’de yüzde 90’na kadar indirim yapılacak. Ödeme peşin ya da 6, 9, 13 ve 18 taksit halinde ödenebilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER