Anasayfa >

Diğer Haberler >

Büyükçekmece’de Kaçak Yapılara Mühür!

Büyükçekmece’de Kaçak Yapılara Mühür!

21 Haziran 2018 Perşembe, 14:10:10
Büyükçekmece’de Kaçak Yapılara Mühür!
Büyükçekmece’de seçim dönemini fırsat bilen Tepecik Türkoba Mahallesi Çayırlar Mevkii’nde arsası bulunan bazı şahıslar yasaları hiçe sayarak, su toplama havzasına kaçak inşaat yapmaya başladı. Belediye kaçak yapıları tek tek tespit ederek mühürledi…

Büyükçekmece Tepecik Türkoba Mahallesi Çayırlar Mevkii’nde arsası bulunan bazı şahıslar seçimi fırsat bilerek, su toplama havzasına kaçak inşaat yapmaya başladı. Büyükçekmece Belediyesi imar müdürlüğü ve zabıta müdürlüğü ekipleri kaçak inşaatları tek tek tespit edip mühürledi. 15 adet kaçak yapı tespit edildi ve mühürlendi.

2014 yerel seçimleri öncesinde de Büyükçekmece Belediyesi’nce bu bölgede kaçak yapıldığı tespit edilen 173 bina mühürlenerek yıkım kararı alınmış ve karar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmişti. Büyükçekmece Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü bölgede 24 saat esasına göre nöbet tutuyor. Ayrıca imar denetim ekipleri havadan ve karadan bölgeyi kontrol altında tutuyor.

"KAÇAK YAPILAR YIKILARAK ORTADAN KALDIRILACAK"
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kaçak yapılaşmaya karşı sürdürülen imar denetimlerini bizzat takip ederek, seçimi fırsat olarak gören ve kaçak inşaat yapanlara asla izin verilmeyeceğini söyledi. Başkan Akgün, “Kaçak inşaat yapmaya kalkışanları bir kez daha uyarıyoruz. Hiç kimse yasaların üzerinde değildir. Türkoba Mahallesi, Çayırlar mevkiinde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen inşaatlar yıkılarak ortadan kaldırılacaktır” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER