Anasayfa >

Diğer Haberler >

Taksim İlk Yardım Hastanesi Yeniden Kapılarını Açtı!

Taksim İlk Yardım Hastanesi Yeniden Kapılarını Açtı!

05 Haziran 2018 Salı, 13:50:00
Taksim İlk Yardım Hastanesi Yeniden Kapılarını Açtı!
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir diğer adıyla Taksim İlk Yardım Hastanesi kapılarını açtı. Kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen eski hastanenin yerine otel konforunda modern bir hastane yapıldı…

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapılarını yeniden açtı. kentsel dönüşüm kapsamında yerinde dönüştürülen Taksim İlk Yardım Hastanesi, modern bir görünüme kavuştu.

Şu anda 16 branşta 20 hekim tarafından poliklinik hizmeti verilen hastanenin birkaç hafta içerisinde tam kapasiteyle çalışması planlanıyor.

Otel konforunda sağlık hizmeti veren Taksim İlk Yardım Hastanesi’nin Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztür, hastanenin yerinde dönüştüğüne dikkat çekerek, "2013'te Gaziosmanpaşa'ya taşınmıştık, orada hizmete başlanmıştı. Bu kadar köklü bir hastane olup da yerinde dönüştürülen belki de ilk hastaneyiz. Tekrar hizmete başladık. Birkaç hafta içerisinde acil ve diğer birimlerimizi de açıp tam kapasite çalışmayı planlıyoruz." dedi.

Önceki hastanenin 250 yataklı olup, 18 bin metrekare kapalı alanı bulunduğunu, şimdi ise aynı arazide 46 bin metrekare kapalı alana ulaşıldığını belirten Öztürk, birkaç hafta içinde tam kapasiteye geçmeyi planladıklarını söyledi.

10 GÜNDE 3 BİN HASTA
10 günde yaklaşık 3 bin hastayı kabul ettiklerini açıklayan Öztürk, “Burası AVM mi, otel mi oldu?' diyerek içeri girenler var. Geçenlerde 'AVM kıvamında bir hastane olmuş' diyen oldu. Çok olumlu tepkiler alıyoruz. Gerçekten bu bölgenin halkı da başka hastanelere gitmek zorunda kalıyordu. Gerçekten büyük bir boşluğu dolduruyoruz” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER