Anasayfa >

Diğer Haberler >

Karayolları Geçiş Ücreti Ödememe Cezasında İndirim!

Karayolları Geçiş Ücreti Ödememe Cezasında İndirim!

25 Mayıs 2018 Cuma, 10:22:25
Karayolları Geçiş Ücreti Ödememe Cezasında İndirim!
Karayoları geçiş ücreti ödememe cezasında 10 katı olan ceza 4 kata indirildi. Düzenleme Avrasya Tüneli’nden geçişleri de kapsıyor. Ayrıca kanun yürürlüğe girmeden önce uygulanan cezalar da indirimden faydalanabilecek…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan "7144 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni kanun ile birlikte karayolları geçiş ücreti ödememe cezasında indirim yapıldı.

Karayolları geçiş ücreti ödememe cezasında indirim, geçiş ücreti ödemeden giriş çıkış yaptığı mesafeye ait geçiş ücretinin 10 katı tutarında uygulanan idari para cezası 4 katına indirildi.  İlgili karar Avrasya Tüneli’nden geçişleri de kapsıyor.

Ücret ödemeden geçiş yapan yabancı plakalı araçların da 15 gün içinde ülkeyi terk etmesi halinde 15 günlük ödeme süresi geçtikten sonra yapılacak çıkışlarda geçiş ücreti ile idari para cezası ve para cezaları tahsil edilebilecek.

Bu düzenleme, kanun yürürlüğe girmeden önce uygulanan söz konusu cezalar için de geçerli olacak. Araç sahiplerine tahakkuk ettirilen, ancak düzenlemenin yürürlük tarihi itibarıyla tahsilatı yapılmayan para cezaları hakkında ise uygulanmayacak.

Karayollarında geçiş ihlaline ilişkin para cezaları yüzde 60 azaltılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER