Anasayfa >

Diğer Haberler >

Elektrik Faturası Sorgulama Nasıl Yapılır? Online Elektrik Faturası Ödeme!

Elektrik Faturası Sorgulama Nasıl Yapılır? Online Elektrik Faturası Ödeme!

24 Mayıs 2018 Perşembe, 16:04:36
Elektrik Faturası Sorgulama Nasıl Yapılır? Online Elektrik Faturası Ödeme!
Elektrik faturası sorgulama nasıl yapılır sorusunun yanıtını ve online elektrik faturası ödeme işlemini detayları ile haberimizde görebilirsiniz…

Elektrik faturanızı internet üzerinden online olarak sorgulayabileceğinizi biliyor muydunuz.. Peki elektrik faturası sorgulama nasıl yapılır? Bu haberimizde elektrik faturası sorgulama yöntemini bilmeyenler için bu işlem nasıl yapılır buna değineceğiz.

ELEKTRİK FATURASI SORGULAMA
Elektrik faturası sorgulama işlemini yapmak için dağıtım şirketinin web sitesine girerek online olarak fatura sorgulayabilirsiniz.
 
Örneğin diyelim ki dağıtımcı şirket Boğaziçi Elektrik… Şirketin internet sitesine giriyoruz. En üstte yer alan “Fatura Sorgulama”ya tıklıyoruz. Sonra açılan sayfada; sorgu türü, abone no, sorulama şekli (T.C. Kimlik no ve ya vergi no) son olarak da güvenlik kodunu girip sorgula dediğinizde sorgulama işlemi başarıyla yapılmış oluyor.

Diğer dağıtım şirketlerinde de benzer bir uygulama ile online elektrik faturanızı hızlı ve kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

ONLİNE ELEKTRİK FATURASI ÖDEME
Borcunuzu online olarak öğrenebileceğiniz gibi yine online ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Yine bağlı olduğunuz elektrik dağıtım şirketinin web sitesine girerek “Online işlemler”a giriyorsunuz ve “Online Fatura Tahsilatı”ını seçiyorsunuz. Açılan sayfada istenilen bilgileri girerek elektrik faturanızı online olarak ödeyebiliyorsunuz.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER