Anasayfa >

Diğer Haberler >

Şişli Etfal Hastanesi Taşınıyor! Şişli Etfal Hastanesi Nereye Taşınacak?

Şişli Etfal Hastanesi Taşınıyor! Şişli Etfal Hastanesi Nereye Taşınacak?

11 Mayıs 2018 Cuma, 11:30:39
Şişli Etfal Hastanesi Taşınıyor! Şişli Etfal Hastanesi Nereye Taşınacak?
Kökleri 119 öncesine dayanan Şişli Etfal Hastanesi taşınıyor.Taşınma çalışmalarının Haziran ayında başlaması planlanıyor. P eki Şişli Etfal Hastanesi’ni nereye taşınacak? Cevabı haberimizde…

İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınıyor. Kökleri 119 yıl öncesine dayanan Şişli Etfal Hastanesi, Seyrantepe ve Sarıyer Çayırbaşı’nda yapılan iki yeni hastaneye taşınacak.

Çayırbaşı’na taşınma çalışmaları 11 Haziran’da başlayacak. Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ve sağlığı ile ve çocuk cerrahisi kliniklerine 11 Haziran itibarıyla Sarıyer-Çayırbaşı Hastanesi binasına taşınması ile ilgili yazı tebliğ edildi. c Seyrantepe’ye taşınma işlemleri ise  Kasım ayında başlaması planlanıyor.

Hastane personeli taşınmak istemiyor. Çalışanlar hastanenin yerinde dönüşmesini istiyor. Bu konuda imza kampanyası başlattı.

ŞİŞLİ ETFAL'DEN İKİ TANE DAHA GELİYOR
Şişli Etfal Hastanesi’ni kapatmadıklarını, eski binaları yenileyeceklerini belirten İstanbul Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, taşınma ile birlikte Şişli Etfal’den iki tane daha olacak dedi. Hastane yerine AVM yapılmayacğı sözünü veren Memişoğlu, “Hastanesi’ni kapamıyoruz. Eski binaları yenileyeceğiz. İhale şartnamesi hazırlıyoruz. 1899’daki binaların benzeri bir yapılaşma düşünüyoruz. Eski bina olarak sadece bir saat kulesi var bahçede. Diğer tüm binalar yıkılacak. Taşınmayla Şişli Etfal’den iki tane daha Şişli Etfal Hastanesi yapacağız. Toplam 3 Şişli Etfal Hastanesi olacak” ifadesinde bulundu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER