Anasayfa >

Diğer Haberler >

Sarıyer Kısırkaya’ya Balıkçı Barınağı Geliyor!

Sarıyer Kısırkaya’ya Balıkçı Barınağı Geliyor!

02 Mayıs 2018 Çarşamba, 15:10:36
 Sarıyer Kısırkaya’ya Balıkçı Barınağı Geliyor!
Sarıyer Kısırkaya’ya balıkçı barınağı geliyor. İlgili projenin imar planı askıya çıktı. Detaylar haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Sarıyer Kısırkaya’ya balıkçı barınağı geliyor. Projenin yapımının önünü açacak olan imar planı askıya çıktı. Sarıyer Kısırkaya Balıkçı Barınağı 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Sarıyer Kısırkaya Balıkçı Barınağı imar planı bir aylık askı sürecinin ardından askıdan inecek. İmar planına ilişkin itirazlar Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne askı süresince yapılabilecek.

Planlama alanı içinde kumsal, konut, cami, kayalık, yol, barakalar ve deniz sahası yer alıyor. Deniz sahası dahil 104 bin 462 metrekare alana sahip olan planlana alanında yapılan plan değişikliği ile birlikte balıkçı barınağı yapılması planlanıyor.

Kısırkaya Balıkçı Barınağı koruma amaçlı imar planı alan kullanımına bakıldığında; Balıkçı barınağı, planın yüzde 53.67’sini kaplıyor.

Planda park alanı olarak toplam yüzde 9.31’lik bir alan ayrılırken, yol alanı için yüzde 2.96’lık bir alan ayrılıyor. Deniz sahası planlama alanı içerisinde alansal büy  üklük olarak yüzde 34.01 ile 2. sırada yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER