Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bayrampaşa Carrefour Arazisi Ne Olacak? Akıbeti Belli Oldu!

Bayrampaşa Carrefour Arazisi Ne Olacak? Akıbeti Belli Oldu!

07 Mart 2018 Çarşamba, 11:00:21
Bayrampaşa Carrefour Arazisi Ne Olacak? Akıbeti Belli Oldu!
Bayrampaşa Carrefour’u 145 milyona Re-Pie aldı. Re-Pie Genel Müdürü Hasan Bayhan, arsayı uygun fiyata aldıklarını değerini bulması için bekleyeceklerini söyledi. Bayhan, arsayı satana kadar lojistik firmalarına ya da otopark işletmelerine geçici olarak kiraya verebileceklerini ifade etti…

Carrefoursa Bayrampaşa Re-Rie’ye 145 milyon TL’ye satıldı. Arazinin ne olacağı ise merak konusu. Re-Pie Genel Müdürü Hasan Bayhan, 63 dönümlük arazinin değerini bulmasını bekleyeceklerini söyledi.

Bu satın almayı uzan vadeli bir yatırım olarak gördüklerine belirten Bayhan, arsayı uygun fiyata satın aldıklarını ve satmak için değerini bulmasını bekleyeceklerini ifade etti.

Arsanın rayiç bedelinin belediye tarafından 214 milyon TL olarak belirlendiğine dikkat çeken Bayhan, satışların durgun olduğu bir dönemde ödemeyi peşin yapınca arsayı 145 milyona aldıklarını söyledi.

İlerleyen dönemlerde arsayı hastane ya da üniversite gibi kurumlara toptan satmayı planladıklarını belirten Bayhan, arsayı satana kadar lojistik firmalarına ya da otopark işletmecilerine kiraya vereceklerini söyledi.

Carrefoursa Bayrampaşa arsasının imar planında emsal oranının 0,5 olduğunu ve sadece ticari yapılaşmaya açık olduğunu vurgulayan Bayhan, “Arsanın çevresinde konut,ticaret ve turizm yapıları bulunuyor. O arsalarda emsal 2 oranında. İleride buraya otogar ve hal taşınırsa bölgenin potansiyeli daha da artacak. Komşu markalı projelerde ikinci el fiyatı 5-6 bin TL. Armamızın değerinin 400-500 milyon TL’ye ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER