Anasayfa >

Diğer Haberler >

İşadamı Hasan Süzer’in Yalısı Karşılıksız Çek Yüzünden Satışa Çıktı

İşadamı Hasan Süzer’in Yalısı Karşılıksız Çek Yüzünden Satışa Çıktı

21 Şubat 2018 Çarşamba, 15:15:49
İşadamı Hasan Süzer’in Yalısı Karşılıksız Çek Yüzünden Satışa Çıktı
Merhum işadamı Hasan Süzer’in yalısı satışa çıktı. İşadamı oğlu Kemal Süzer’in çeki karşılıksız çıkınca alacaklı mahkeme yoluyla yalının yalının satışını istedi…

Merhum işadamı Hasar Süzer’in yalısı satışa çıktı. Kendi gibi işadamı oğlu Kemal Süzer’in karşılıksız çıkan çeki nedeniyle alacaklı yalının mahkeme yolu ile satışını istedi.

Erçakarlar Plastik Kimya ve San. Tic. Ltd. isimli şirket, 7 yıl kadar önce, iş adamı Kemal Süzer’den), karşılıksız çıkan çekler nedeni ile, alacaklı olduğu iddiası ile icra takibi başlattı. Yapılan 2 ayrı haciz işleminde Süzer’in evinde bulunan beyaz eşyanın yanı sıra, çok sayıda ziynet eşyası da haczedildi. Haczi yapılan bu eşyalar icra müdürlüğü eli ile satıldı ancak borç kapanmadı. Alacaklı şirket avukatları bu kez, Süzer kardeşlere miras kalan Sarıyer’deki yalının satışı için harekete geçti.

23 KİŞİ HAK SAHİBİ
Ortaklığın giderilmesi talebi ile İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açıldı. Şirket avukatı Avukat Sema Aydın’ın imzasını taşıyan dava dilekçesinde, Süzer’in de hissedarı olduğu yalının satılarak kendilerine olan borcun ödenmesi talep edildi.

Mahkemenin düzenlediği tensip tutanağına göre anılan yalıda Kemal Süzer’in yanı sıra toplam 23 hak sahibi bulunuyor. Mahkeme ilk duruşma için ise 15 Mart’a gün verdi. Dava dosyasına giren 2 Şubat tarihli belgeye göre şirketin Süzer’den olan alacağı ise, faiz hariç, 317 bin TL seviyesinde.

Hasan Süzer 6 Kasım 2005’te vefat etmişti. Satışa konu yalı Hasan Süzer’den çocuklarına miras kalmıştı. . Kardeşler arasında düzenlenen miras taksim sözleşmesinde, satışa konu yalı Aylin Süzer’e kalmıştı. Ancak, yalı Aylin Süzer adına tapuya intikal edilmeyince halen merhum Hasan Süzer pay sahibi olarak görünüyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER