Anasayfa >

Diğer Haberler >

3. Havalimanı Güvenlik Alımı İçin Başvurular Başladı! 3 Bin 500 Kişi Alınacak!

3. Havalimanı Güvenlik Alımı İçin Başvurular Başladı! 3 Bin 500 Kişi Alınacak!

06 Şubat 2018 Salı, 17:06:48
 3. Havalimanı Güvenlik Alımı İçin Başvurular Başladı! 3 Bin 500 Kişi Alınacak!
3.Havalimanı güvenlik alamı için başvurular başladı. 3.Havalimanı projesine 3 bin 500 güvenlik görevlisi istihdam ettirilecek…

3.Havalimanı güvenlik alımı için başvurular başladı. İstanbul  yeni havalimanı için yaklaşık olarak 3 bin 500 güvenlik elamanı alınacak.

İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre,  3. Havalimanı güvenlik alımı başvuruları 1 Şubat’tan itibaren kariyer platformundaki ilanlar ve İGA irtibat ofislerinden yapılabilecek. Uygun görülen adaylar daha sonra sözlü mülakata çağrılacak. Kadın ve erkekten oluşan yaklaşık 3 bin 500 güvenlik görevlisi alınacak.

Şu anda 31  binin üzerinde kişinin çalıştığı 3.Havalimanı’nda güvenlik görevlileri kara ve hava tarafında görevlendirilecek.
İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ çatısı altında güvenlik görevlisi olabilmek için aranan özelliklerin başında, 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip, tercihen 35 yaşından gün almamış ve vardiyalı çalışabilme şartları geliyor. Yine erkeklerin askerlik hizmetini yapmış, diksiyonu düzgün ve sözlü iletişi güçlü olması şartı yer alıyor.

İkinci aşamada mülakatı başarıyla tamamlayan adaylar, Nisan ayından itibaren İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezi'nde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitime tabi tutulacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar ise Temmuz ayı itibarıyla işbaşı yapmaya başlayacak. İstihdam edilen kadın ve erkek güvenlik görevlileri için isteğe bağlı olarak, ücretsiz maksimum 4 kişilik lojmanlar ve sosyal alan tahsis edilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER