Anasayfa >

Diğer Haberler >

Vakıf GYO Maltepe Projesinde Obaköy’ün Payını Satın Aldı

Vakıf GYO Maltepe Projesinde Obaköy’ün Payını Satın Aldı

01 Şubat 2018 Perşembe, 16:02:38
Vakıf GYO Maltepe Projesinde Obaköy’ün Payını Satın Aldı
Vakıf GYO, Maltepe projesinde Obaköy’ün hisselerini satın aldı. Maltepe’de yüzde 50-50 ortaklıkla gerçekleşecek olan proje satın alma ile birlikte Vakıf GYO’nun hissesi yüzde 99’a çıktı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Obaköy Gayrimenkul ile birlikte yüzde 50-50 ortaklıkla hayata geçireceği Maltepe projesinde payını artırdı. Vakıf GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Vakıf GYO, Obaköy’ün yüzde 49 payını 14 milyon 680 bin TL karşılığında satın alarak şirketin payını yüzde 99’a çıkardı.

Vakıf GYO tarafından Kap’a yapılan açıklama şöyle;
“Şirketimiz ile Obaköy Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Obaköy) arasında; İstanbul İli, Maltepe İlçesinde yer alan 15.264 m2 büyüklüğündeki konut imarlı arsa üzerinde proje geliştirilmek üzere kurulan ve Şirketimizin %50 payına sahip olduğu Adi Ortaklıktaki payımızın bir protokol imzalanarak %99'a çıkarılmasına karar verilmiştir.

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. firmasına yaptırılan değerleme raporu uyarınca Adi Ortaklığın değeri 30.700.000,-TL olarak belirlenmiştir. Obaköy'e ait olan %49'luk pay 14.680.000,-TL bedel karşılığında satın alınmıştır.”
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER