Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fikirtepe Kurbağalıdere Köprüsü Yakılıyor

Fikirtepe Kurbağalıdere Köprüsü Yakılıyor

20 Aralık 2017 Çarşamba, 15:07:20
Fikirtepe Kurbağalıdere Köprüsü Yakılıyor
Fikirtepe’deki Kurbağalıdere Köprüsü yıkılarak yeniden yapılacak. Çalışmaların 90 gün sürmesi planlanan köprünün Mart'ta yeniden hizmete açılması planlanıyor...

Fikirtepe Kurbağalıdere Köprüsü, trafik sıkışıklığına neden olduğu gerekçesiyle yıkılarak yeniden yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmetleri Genel Müdürlüğü köprüyü Köprüsü’nü Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) kararıyla yenileyecek.

Yıkım işlemleri sebebiyle Fikirtepe Kurbağalıdere Köprüsü 23 Aralık Cuma göne saat 09.00’dan itibaren araç ve yaya trafiğine kapatılacak.


Trafik akışı bir gidiş, bir geliş olarak hizmet veren Kurbağalıdere Köprüsü, yıkılarak 2x2 (2 gidiş 2 geliş) olarak yeniden yapılacak.

Fikirtepe’nin Salı Pazarı ve Kadıköy ile bağlantısını sağlayacak yeni köprünün 90 günde tamamlanarak Mart ayı sonunda hizmete alınması planlanıyor. Bu süre içinde araç trafiği Yıldırım Sokak üzerinden Hızırbey Caddesi ve Uzunçayır Yolu ile sağlanacak.

Projeyle, Fikirtepe kentsel dönüşüm Alanında oturumun başlamasıyla oluşacak trafik sirkülasyonunun daha rahat sağlanması da hedefleniyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER