Anasayfa >

Diğer Haberler >

AVM’ler Gidiyor Yerine Okul ve Hastane Geliyor

AVM’ler Gidiyor Yerine Okul ve Hastane Geliyor

19 Aralık 2017 Salı, 16:16:15
AVM’ler Gidiyor Yerine Okul ve Hastane Geliyor
Online alışverişin gelişmesi ve artan rekabetin etkisiyle AVM’ler birer birer okul ve hastaneye dönüşüyor…

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Ölen AVM’lerin Dönüşümü ve Yeni Eğitim Yapıları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısı gerçekleşti. Toplantıda fonksiyonunu yitiren AVM’ler masaya yatırıldı.

Toplantıya Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Denar’dan Didem Günal ve Tink Teknoloji Okulları’ndan Zeynep Dereli katıldı.

Toplantıda online alışverişin gelişmesi ve artan rekabetin etkiyle AVM’lerin özel okul, hastane ve yurta dönüştürüldüğüne dikkat çekildi.

EĞİTİM GYF’LER KURULMALI
Belli bir birimin üzerindeki projelerinde eğitim yapılarına yer verdiklerini belirten Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Firma olarak eğitim konusunda yatırımlarımız da bulunuyor, her ne kadar metrekare kira tutarları ofis, AVM, dükkan, konut gibi kullanımlara göre daha düşük olsa da, yaptığımız 10 yıllık uzun vadeli kontratlar, istikrarlı bir yatırım geri dönüşü sağlıyor’ diye konuştu.  Kabadayı, yeni yatırımlar için başlangıç finansmanı sağlanması için Eğitim GYF’lerinin (Gayrimenkul Yatırım Fonu) kurulması gerektiğini vurguladı.

AVM’LERİ ÖZEL OKULLARA ÇEVİRİYORUZ
Plansız ve fizibilitelere dik  kat edilmeden geliştirilen AVM’lerin, kapanmaya başlaması beklenen bir gelişmeydi diyen Didem Günal, biz, artık AVM’leri özel okullara çeviriyoruz diye konuştu. Günal, önümüzdeki 5 yılda tam 4 bin yeni özel okul planlandığını ve diğer okullar içindeki oranın yüzde 25’e çıkarılacağını belirtti.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ OKUL YATIRIMLARINA DAHA FAZLA EĞİLMELİ
Zeynep DERELİ ise, ‘Ülkemizin teknoloji konusunda alması gereken çok yol var, özel okulların ve modern eğitim yapılarının teknoloji içeriğiyle yaygınlaşması gerekiyor. Doğru gayrimenkul yatırımcısı, doğru eğitim grubuyla işbirliği yaptığında ortaya muhteşem işler çıkıyor. Gayrimenkul sektörü okul yatırımlarına daha fazla eğilmeli’ dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER