Anasayfa >

Diğer Haberler >

Cumhuriyet Kulesi İçin Karar Çıktı

Cumhuriyet Kulesi İçin Karar Çıktı

27 Kasım 2017 Pazartesi, 17:51:22
 Cumhuriyet Kulesi İçin Karar Çıktı
2009’da inşaatı durdurulan Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi’nin akıbeti halk oylaması sonucu belli oldu. Halk “kule yapılsın” dedi…

Cumhuriyet Kulesi’nin akıbeti belli oldu. Ankara Keçiören’de imara aykırı olduğu ve mania hattında kaldı için 2009’da inşaatı durdurulan  ve yıllardır atıl bir durumda bekleyen Cumhuriyet Kulesi için  Cumartesi günü halk oylaması yapıldı. Halk oylaması sonucu, “Kule yapılsın” çıktı.

Keçiören Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, ilçe sakinlerinden oylamaya katılanların yüzde 76'sının, kulenin yıkılmaması yönünde oy kullandığı belirtildi.

Belediye'den yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile yapılan görüşmenin ardından cumartesi günü halk oylamasının gerçekleştirildiği belirtilerek, "Kulenin yapılması veya yıkılması hususu 'Cumhuriyet Kulesi Eğilim Araştırması' anketi ve 5 noktada gerçekleştirilen halk yoklaması ile vatandaşımıza sorulmuştur" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, "Yapılan halk yoklaması ve anket sonucunda vatandaşlarımızın yüzde 76'sı kulenin yıkılmamasına yönelik irade beyanında bulunmuşlardır" denildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER