Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fransız Tatil Köyü İçin Özelleştirme Kararı

Fransız Tatil Köyü İçin Özelleştirme Kararı

21 Kasım 2017 Salı, 09:54:45
Fransız Tatil Köyü İçin Özelleştirme Kararı
12 yıldır atıl durumda olan İzmir Foça’daki Fransız Tatil Köyü için özelleştirme kararı çıktı. İşletme özelleştirme yöntemi ile tekrar turizme kazandırılacak…

Fransız Tatil Köyü özelleştiriliyor. İzmir Foça’da yer alan ve 12 yıldır atıl durumda olan Fransız Tatil Köyü, özelleştirilerek tekrar turizm sektörüne kazandırılacak.

Türkiye’yi “Her şey dahil” konseptiyle tanıştıran Fransız  Tatil Köyü için hazırlanan koruma amaçlı imar planının ardından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 2020’ye kadar özelleştirme kararı aldı.

Mülkiyeti hazineye ait olan tesis, bin metrekarelik tatil köyü arazisi ile hemen bitişiğindeki 141 bin metrekarelik orman arazisi ile birlikte özelleşecek.

Özelleştirmenin öncelikli olarak satış yöntemi ile yapılması hedefleniyor. Fakat yeterli talep gelmemesi ya da beklenen değere ulaşmaması durumunda kiralama ya da kar payı ortaklığı düşünülecek.

Burayı işletecek kişinin konut ya da yazlık yapma şansının olmadığını belirten Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, sadece mevcut binalar restore edilebilir dedi.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER