Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kentsel Dönüşüm Çözümleri Konferansı 2017 28 Kasım’da

Kentsel Dönüşüm Çözümleri Konferansı 2017 28 Kasım’da

17 Kasım 2017 Cuma, 17:12:43
Kentsel Dönüşüm Çözümleri Konferansı 2017 28 Kasım’da
İnder ve İTÜ Mimarlık Fakültesi işbirliği ile düzenlenen Kentsel Dönüşüm Çözümleri Konferansı 2017, 28 Kasım’da gerçekleşecek…

kentsel dönüşüm Çözümleri Konferansı 2017, 28 Kasım’da düzenlenecek. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve İNDER (İstanbul İnşaatçılar Derneği) tarafından organize edilen konferans İTÜ Taşkışla yerleşkesinde düzenlenecek.

Konferans, İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gül’ün açılış konuşması ile başlayacak. Konferansta ayrıca inşaat sektörü, akademisyen ve yerel yönetim temsilcileri bilgi birikimlerini paylaşacak ve sektördeki son gelişmeleri değerlendirecek.

Kentsel dönüşüm mevzuatındaki son durum, planlama ilkeleri ve şehircilik şurasının sonuçları, Prof. Dr. Gürsel Öngören ve Prof. Dr. Mehmet Ocakçı tarafından özel sunumlarla katılımcılara aktırılacak. Türkiye’deki kentsel dönüşüm uygulamalarına yönelik değerlendirmeler ise Prof. Dr. Nuran Zeren Gülersoy tarafından anlatılacak.

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Karalı’nın yerel yönetimleri temsil ettiği konferansta sektörün duayen ismi Prof. Hüseyin Kaptan da yer alacak.

Konferansta ayrıca bakanlık, belediyeler, üniversiteler, sivil toplum ve geliştiricilerin çözüm önerilerinin yer alacağı bir oturum gerçekleştirilecek. Kat Karşılığı sözleşmelerden 2/3 çoğunluk, 6306’nın uygulanmasında yaşananlardan kira/taşınma katkısı ve plan tadilatına kadar geniş kapsamlı birçok husus tartışılacağı oturum Dr. M. Emre Çamlıbel’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Bu oturumda GOPAŞ Genel Müdürü Zeyyad Gümüş, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şence Türk, Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ALİ NUHOĞLU, İNDER Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Salihvatandaş, Gayrimenkul Hukuku Derneği’nden Av. Ali Güvenç Kiraz, Dekar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, Mimar ve Şehir Plancısı Caner Bingöl ve arsa sahipleri temsilcileri konuşmacı olacak.

Program, konferansın sonuç bildirgesinin açıklanması ve İNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Keçeli’nin kapanış konuşmasıyla son bulacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER