Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ümraniye’de 2B Arazilerinin Planları Onaylandı

Ümraniye’de 2B Arazilerinin Planları Onaylandı

10 Kasım 2017 Cuma, 15:11:08
Ümraniye’de 2B Arazilerinin Planları Onaylandı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye 2B arazileriyle alakalı müjdeyi verdi. Can, bu kapsamda 5 mahallenin imar planının oy birliği ile kabul edildiğini söyledi…

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’de 2B arazilerine ilişkin müjdeli haberi verdi. Bu kapsamda Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi.

Ümraniye Belediye Meclisi Kasım Ayı 3'üncü toplantısında, 2B arazilerinin 1/1000'lik planları, meclis üyeleri tarafından yapılan görüşmelerin sonunda oy birliği ile kabul edildi.

Böylesine güzel bir plan, komisyonda ittifakla geçtiği için çok mutluyum diyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "715 hektarlık alandaki bütün evlerin bu imardan eksiksiz yararlanmasını sağlayarak, en kolay şekilde uygulamaya geçilmesi temin edildi. Bugün de meclisimizden 1/1000'lik planları geçiriyoruz. Yapılan bu planlarla, herkesin tapu aldığı bir süreci mümkün kıldık. İmar da herhangi bir gecikme olmadı. Herkes tapu alsın diye bu kadar bekledik" ifadesinde bulundu.

İMARSIZ YER BIRAKMAYACAK
Hazırlanan planların ileride üniversitelerde örnek proje olarak gösterileceğinin altını çizen Başkan Hasan Can, "Mahalle ölçekli, tüm donatıları olan, mevcut yapı stokunun da hiçbir zorlukla karşılaşmadığı, kimsenin mağdur olmadığı bir proje oldu. Bizim bulduğumuz bu yöntem, Türkiye'de benzer durumda olanların uygulayabileceği örnek bir yöntem oldu. Biz de Ümraniye'de imarı olmayan, düzgün yapılaşma imkânı bulunmayan hiçbir yer bırakmayacağız” dedi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER