Anasayfa >

Diğer Haberler >

Novus Ataköy’de Yıkım Şoku

Novus Ataköy’de Yıkım Şoku

09 Kasım 2017 Perşembe, 17:13:02
Novus Ataköy’de Yıkım Şoku
Novus Residence projesinde yıkım şoku yaşanıyor. Sitenin duvarının, kamuya terk edilmiş alanda yapıldığı iddiasıyla yıkımı isteniyor…

6-7 yıl önce oturumun başladığı lüks rezidans projesi Novus Ataköy’de yıkım şoku yaşanıyor. Bakırköy Belediyesi, sitenin duvarının kamuya terk edilen alanda yapıldığı gerekçesiyle yıkımını istiyor.

Daire fiyatlarının 2,5 milyon doları bulduğu ve 300’e yakın ailenin yaşadığı Novus Residence site yönetimine 3 Kasım’da resmi yazı ulaştı. Bakırköy Belediye Başkanlığı emlak ve İstimlak İşleri Müdürlüğü’nden gelen yazıda, “ Kamuya terk edilmiş alanları, bahçe duvarları yapılmak suretiyle tarafınızca işgal edilmiştir bulunmaktadır” denildi.

10 GÜN SÜRE VERİLDİ
Belediye tarafından site yönetimine gelen yazıda, “Kamuya ait alanlara tecavüzlü bahçe duvarlarının yazımız eki haritada belirtilen sınırlara 10 gün içinde çekilmesi, çekilmediği taktirde 775 sayılı (Gecekondu Kanunu) yasa kapsamında yıkımın belediyemizce yapılacağı ve yıkım masrafının yüzde 20 fazlasının yönetiminizden tahsil edileceği hususunda bilgilerinizi rica ederim.” denildi.

Söz konusu yazıya site yönetimi de resmi bir yazı ile cevap verdi. İlgili yazıda yıkım kararı verilen duvarın iskan belgesinin bulunduğu ve yıkım kararının hukuka aykırı olduğu belirtildi.

 İSKANINI BİZZAT VERDİĞİNİZ DUVARI YIKMAK İSTEMEK DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE KUBEL EDİLEMEZ

İskan belgesinin 7 yıl önce verildiği hatırlatılan yazıda “7 yıl sonra iskanını bizzat vermiş olduğunuz duvarları yıkmaya çalışmanız dünyanın hiçbir yerinde kabul edilmesi olanaklı olmayan bir hukuk garabetidir ve işlem yapan yetkililer bakımından suçtur” denildi.

Yazıda, belediyenin daha önce gönderdiği ecrimisil yazıları için de, açılana davalarda yürütmeyi durdurma kararının alındığı hatırlatıldı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER