Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kadıköy Recep Peker Köprüsü 99 Gün Trafiğe Kapatıldı

Kadıköy Recep Peker Köprüsü 99 Gün Trafiğe Kapatıldı

02 Kasım 2017 Perşembe, 14:45:08
Kadıköy Recep Peker Köprüsü 99 Gün Trafiğe Kapatıldı
Recep Peker Köprüsü, Kurbağalıdere Islah Çalışması Derin Deşarj Yapısı işi kapsamında yenilenecek. Çalışmalar kapsamında köprü 99 gün yaya ve araç trafiğine kapatılacak…

Kadıköy’deki Recep Peker Köprüsü yenileniyor. Recep Peker Caddesi ile Yoğurtçu Parkı Caddesi’ni birleştiren ve Yoğurtçu Parkı’nın yanından Kurbağalıdere geçişini sağlayan Recep Peker Köprüsü, Kurbağalıdere Islah Çalışması Derin Deşarj Yapısı işi kapsamında yenilenecek.

Çalışmalar kapsamında köprü 99 gün araç ve yaya trafiğine kapatılacak.

Ekonomik ömrünü tamamlayan Recep Peker Köprüsü, olası bir afette yıkılma ve olası sel baskınlarında yetersiz kalma riski taşıyor.

Recep Peker Köprüsünün kapatılmasından dolayı bölgedeki trafik akışı, ıslah çalışmaları kapsamında önceden yapılmış olan Şefikbey Köprüsü ve Taşköprü güzergâhlarına yönlendirilecek.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurbağalıdere’nin ıslahı kapsamında yapılacak deniz deşarj yapısı imalatlarına başladı. Deniz yapısından kaynaklanan dere kesitinin büyütülmesi nedeniyle, risk taşıyan Recep Peker Köprüsü de yenilenecek. Uygulama projeleri tamamlanan köprünün yenileme çalışmaları başladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER