Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ağaoğlu Çarklar Dönecekse Kimi Parmak Kesecek Kimi Kol Dedi ve Uyardı

Ağaoğlu Çarklar Dönecekse Kimi Parmak Kesecek Kimi Kol Dedi ve Uyardı

23 Ekim 2017 Pazartesi, 11:23:31
Ağaoğlu Çarklar Dönecekse Kimi Parmak Kesecek Kimi Kol Dedi ve Uyardı
Ali Ağaoğlu, inşaat sektöründeki sıkıntılara dikkat çekti. Fi Yapı hadisesinin yaşanmasından korkuyorum diyen Ağaoğlu, çarklar dönecekse kimi parmak kesecek kimi kol dedi…

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, inşaat sektöründeki sıkıntılara dikkat çekti.

Sektörde bir balon olduğuna inanmıyorum diyen Ağaoğlu, “Fiyatlar düşüyor, maliyetler düşüyor.. Hele müteahhit pahalı arsayı alıp projeye girdiyse, yandı gülüm keten helva... Çok yüksek fiyatlarla arsa alan müteahhitler sıkıntı içinde. Hesaplar karıştı. Şahsi endişem birkaç Fi Yapı hadisesinin ortaya çıkmasıdır. Ekonomik olmayan hiçbir şeyin yaşama şansı yok. Çarklar dönecekse, kimi parmak kesecek, kimi kol kesecek. Biz Çekmeköy’de ‘Arsa bizden’ diyerek, kol kestik. Bizim 100 lira varlığımız varsa 10 lira borcumuz var. Makul koşullarda geçmişte satın aldığımız arsalar da çok” dedi.

ÇEKMEKÖY’DE KOL KESTİK
Geçtiğimiz haftalarda satışa çıkan Çekmeköy Park Evleri projesinin arsasını yıllar önce aldığını belirten Ağaoğlu, “Çekmeköy’de biz çarklar dönsün diye kol kestik. Yaptığım hasılatla o arsayı yerine dahi koyamam” dedi.

TEMEL MESELE KONUTA ERİŞİM
Temel meselenin konuta erişimde olduğuna dikkat çeken Ağaoğlu, bu arsa fiyatları ve inşaat maliyetleri ile vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamanın mümkün olmadığını söyledi.

YATIRIMLIKLARDA DA DURGUNLUK VAR
Yatırımlıklarda da durgunluk olduğunun altını çizen Ağaoğlu, “Çünkü yatırım amacıyla aldığınızda eskiden hem evin değeri artıyordu, hem de kiraya verdiğinizde tatmin ediciydi. Şimdi kiraların yatırımı geri döndürme süresi çok uzadı. Hele kira gelirlerini bugün mevduat geliri ile bir kıyaslayın. Banka mevduat faizinin çok gerisinde” ifadesinde bulundu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER