Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kanal Ankara Projesine 4 Talip

Kanal Ankara Projesine 4 Talip

13 Ekim 2017 Cuma, 15:34:22
Kanal Ankara Projesine 4 Talip
Kanal Ankara projesinin ihalesi yapıldı. İhaleye 4 firma teklif verdi…

Kanal Ankara projesinin altyapı ihalesi yapıldı. İhaleye 4 firmadan teklif geldi. En düşük teklifi ise İnceyaka ve Enam İnşaat ortaklığı verdi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı İhale Komisyonu Başkanlığınca bugün Büyükşehir Belediyesinde yapılan "Vadi Ankara-Su Kanalı Ana Dere Regülasyon Yapısı, Yan Dere Bağlantı Yapıları ve Yağmursuyu Kuşaklama Hattı Yapım İşi" başlıklı ihale için 16 firma dosya aldı ve 3'ü konsorsiyum şeklinde olmak üzere 4 firma teklif verdi. Yaklaşık 125 milyon TL maliyetle çıkılan açık ihalede en düşük teklifi, 89 milyon lirayla İncekaya İnşaat ve Enam İnşaat Ortaklığı'nın verdiği öğrenildi. İhalenin kesin sonucunun gerekli incelemeler yapıldıktan sonra açıklanacağı bildirildi.


Kanal Ankara ihalesine teklif veren firmalar şöyle;
"- İncekaya İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti ve ENAM İnş. Taah. Gıda San. Tic. AŞ iş ortaklığı,
- İşkaya İnş. San. ve Tic. AŞ,
- TEB Enerji AŞ ve Caba İnş. Enerji Turizm San. ve Tic. AŞ iş ortaklığı,
- Nazmi Kürüm İnş. Turizm. San. ve Tic. AŞ ve Genç İnş. San. ve Tic. Ltd Şti. iş ortaklığı"

Kanal Ankara projesi Çankaya'nın doğusunda İmrahor Viyadüğü ile Eymir Gölü Havzası arasındaki yaklaşık 9,5 kilometrelik hat ve 290 hektar alanı kapsıyor.


Güçlü bir yeşil bölge oluşturmak ve şehrin nefes alan merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla hazırlanan proje kapsamında yapay nehir, göletler, su kanalı, rekreasyon alanları, atölyeler, ponny park ,konser, festival, tiyatro gibi etkinlik alanları ile sergi alanı, atölyeler, müzeler, seyir terası, su gösterileri havuzu, Spor, ticaret alanları, buz pisti, macera alanları gibi bölümler ile restoranlar, ibadethaneler, satış birimleri gibi tesisler de yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER