Anasayfa >

Diğer Haberler >

Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı Birleşti

Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı Birleşti

09 Ekim 2017 Pazartesi, 12:19:41
 Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı Birleşti
Sinpaş Grubu bünyesindeki Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı güçlerini birleştirdi. Şirket gayrimenkul geliştirme işini Sinpaş GYO çatısı altında yürütecek…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Sinpaş Grubu bünyesindeki Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı güçlerini birleştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Vekili Ahmet Çelik birleşme ile birlikte ciddi bir tasarruf elde edeceğiz dedi.

Grup içinde iki farklı şirketin gayrimenkul faaliyetlerini sürdürdüğünü bundan dolayı da iki ayrı gider yükü ve yatırım bütçesi olduğunu belirten Çelik, bundan sonra tüm faaliyetlerin Sinpaş GYO çatısı altında yürütüleceğini söyledi.    

Birleşmeyle ilgili Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurularını bugün yaptıkları açıklayan Çelik, “SPK’nın onayı ile birlikte iki şirket de genel kurullarını yapacak ve birleşme işlemi gerçekleşecek. Şu anda kayıtlı sermayemiz 600 milyon. Birleşme ile birlikte sermayemiz 900 milyon küsüre çıkacak.” dedi.

Sinpaş GYO’nun 1 milyar 750 milyon TL, Sinpaş Yapı’nın ise 1 milyar 519 TL öz kaynağının olduğunu belirten Çelik, “Sinpaş Yapı bünyesinde Sinpaş GYO’nun hisseleri de var. Birleşme ile birlikte 2 milyar 585 milyon TL öz kaynağa ulaşacağız” İfadesinde bulundu.

İki şirketi 13-14 yönetici arkadaşımızla yönetiyoruz diyen Çelik, “ Her hangi bir işten çıkarma olmayacak. Performansı daha düşük olan arkadaşları grup içinde başka görevlere getirilecekler. Yapıyı artık daha dinamik hale getireceğiz” diye sözlerini tamamladı.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER