Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kiracı Elektrik Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

Kiracı Elektrik Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

05 Ekim 2017 Perşembe, 17:18:04
Kiracı Elektrik Aboneliği İçin Gerekli Evraklar
Kiracı elektrik aboneliği için gerekli evrakları haberimizde görebilirsiniz…

Elektrik Tarifeleri Yönetmeliği’ne göre elektrik kullanıcısının elektrik sözleşmesini adına yapması gerekiyor. Eğer kiracı iseniz yine elektriği üzerinize almanız gerekiyor. Peki elektrik aboneliği nasıl yapılır? Kiracı elektrik aboneliği için gerekli evraklar neler? Nereye başvuru yapılıyor? Şimdi tüm sorulara  birer birer yanıt verelim.

ELEKTİRK ABONELİĞİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILIYOR?
Elektrik aboneliği başvurusu gerekli evraklar hazırlandıktan sonra perakende satış şirketinin müşteri hizmetlerine yapılır. Talebinizi ilettiğimizde hemen işleme konulur.

KİRACI ELEKTRİK ABONELİĞİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLER NELER?
Elektrik aboneliği için gerekli evraklar elektrik dağıtım şirketine göre farklı olsa da büyük oranda benzerlik gösteriyor. Gerekli evrakları şöyle sıralayabiliriz;
 -Kira sözleşmesi,
-Dask poliçesi,
-Tesisat numarası (fatura),
- Nüfus cüzdanı.

İstenilen tüm belgeleri hazırladıktan sonra ilgili dağıtım şirketinin müşteri hizmetine talebinizi bildirebilirsiniz.

Devlet kiracılar tarafından ödenen kiranın vergisinin kayıt altına alınması adına kiracıların faturaları üzerine alması önem teşkil ediyor. Aksi takdirde kirayı elden ödeseniz de faturaların farklı kişiye yani kiracı üzerine olması ileride yapılacak denetimlerde vergi kaçırmaları önlüyor. Bunun yanında ev sahibi ile kira arasında anlaşmazlık yaşanması durumunda kiracı elektrik su doğalgaz abonelik işlemlerini yapmamış ise tahliye konusunda hukuk önünde sorun yaşayabiliyor.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER