Anasayfa >

Diğer Haberler >

Adnan Polat’tan Korkutan Açıklama

Adnan Polat’tan Korkutan Açıklama

04 Ekim 2017 Çarşamba, 13:17:52
Adnan Polat’tan Korkutan Açıklama
Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, sektöre ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Özellikle büyükşehirlerde konut satışlarında ciddi daralma olduğunu söyleyen Polat, tedbir alınmazsa bir kaos ortamı oluşabilir dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Erzurum’da bu yıl 8’incisi düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, sektöre ilişkin bomba açıklamalarda bulundu. Birçok sektör temsilcisinin olumlu açıklamalarının aksine kırmızı alarm sinyali veren Polat, tedbir alınmazsa sektörde kaos ortamının oluşacağını söyledi.


KAOS ORTAMI OLUŞABİLİR

Geçtiğimiz 6 aylık sürede özellikle büyükşehirlerde konut satışlarında ciddi bir daralma olduğuna dikkat çeken Polat, “Burada faizlerin yüksek seviyede olması önemli bir etken. Yüksek faizle konuta erişim azaldığı için birçok firma nakit akışı sıkıntısı yaşıyor” dedi.


PROJELERİN TAMAMLANAMAMA RİSKİ VAR

Daralan satışların kampanyalarla hareketlendirmeye çalışıldığına dikkat çeken Adnan Polat, “Kampanyalarla satışlarda ivme kazanılmaya çalışılması bir önlem ama bunun daha da ileriye taşınması ve satışların artırılması için acil tedbirlerin alınması gerekiyor. Aksi takdirde önümüzdeki süreçte sektör genelinde bir kaos ortamının oluşacağını kendi adıma ön görüyorum” ifadesinde bulundu. Polat, birçok iyi dediğimiz şirket projelerini tamamlayamama riski ile karşı karşıya kalabilir” diye sözlerini tamamladı.


TÜRKİYE TARİHİNİN EN UCUZU
Konut almak için çok doğru zaman diyen Polat, “Konut fiyatları çok uygun. Türkiye tarihin en ucuz dönemi diyebiliriz. Fakat 2016’dan bu yana birçok şey yaşandı ve bu da güven sorunu oluşturdu. Faizler de oldukça yüksek. Büyükşehirlerde konut satışında sıkıntı var. Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın acil tedbir alması lazım. Ak  si takdirde 2018’de konut sektöründe bir kaos ortamı oluşabilir.” diye sözlerini tamamladı.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER