Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çorum’a 5 Yeni Cezaevi Geliyor

Çorum’a 5 Yeni Cezaevi Geliyor

25 Eylül 2017 Pazartesi, 16:33:24
Çorum’a 5 Yeni Cezaevi Geliyor
Adalet Bakanlığı Çorum’a 5 yeni cezaevi inşa edecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla cezaevlerinin bulunduğu bölge yerleşke olacak…

Adalet Bakanlığı, Çorum’da 5 yeni cezaevi inşa etmeye hazırlanıyor. Cezaevlerinden ikisi yüksek güvenlikli olacak.

Konu ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Organize Sanayi Bölgesinin arkasında bulunan Çorum L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun fiziki yetersizliği dolayısıyla kente yeni cezaevleri inşa edilmesi için Adalet Bakanlığınca çalışma başlatıldığını ifade etti.

Yeni cezaevleri için mevcut cezaevinin yanındaki bin 112 dönümlük hazine arazisinin tahsis edildiğini belirten Yurdagül, Çalışmaların tamamlanmasıyla cezaevlerinin bulunduğu bölge yerleşke olacak diye konuştu.


Yurdagül, yeni cezaevlerinde başta infaz koruma memurları olmak üzere yönetici, psikolog ve diğer kadrolarla yaklaşık bin 500 kişinin istihdam edileceğini kaydetti.


Söz konusu cezaevlerinin inşaatına gelecek yıl başlamayı planladıklarını açıklayan Yurdagül, "Nisan ayında kentimizi ziyaret eden dönemin Adalet Bakanı, şu anki Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağa konuyu iletmiştik. Kendisinin gerekli talimatlarının ardından mevcut cezaevinin yanındaki alana 5 yeni cezaevi inşa edilmesi kararlaştırıldı. Yeni cezaevlerinin ikisi yüksek güvenlikli, ikisi L tipi, biri de açık cezaevi olarak yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla cezaevlerinin bulunduğu bölge yerleşke olacak. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığının bu konudaki çalışmaları yoğun olarak devam ediyor.

Belediye de imar düzenlemesini tamamladı. Gelecek yıl içerisinde inşaat çalışmaları başlayacak” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER