Anasayfa >

Diğer Haberler >

Nazenin Konakları Projesinde KDV İndirim Fırsatı 30 Eylül’de Sona Eriyor

Nazenin Konakları Projesinde KDV İndirim Fırsatı 30 Eylül’de Sona Eriyor

14 Eylül 2017 Perşembe, 15:32:43
Nazenin Konakları Projesinde KDV İndirim Fırsatı 30 Eylül’de Sona Eriyor
Üsküdar Çengelköy’de yükselen Nazenin Konakları projesinde KDV İndirim Fırsatı 30 Eylül’de sona eriyor. Detaylar Haberimizde…


Nanda Yapı ve Pehlivanoğulları ortaklığında İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar Çengelköy’de hayata geçirilen Nazenin Konakları projesi toplamda 76 konuttan oluşuyor.


Nazenin Konakları projesinde 3 +1, 4+1, 5+1, 4,5+1 ve 6+2 konut seçenekleri yer alıyor.Daire büyüklükleri ise 100 ile 350 metrekare arasında değişiyor.


Banka kredisi ile konut sahibi olunabilen Nazenin Konakları projesinde geçtiğimiz yıl ekonomiye canlılık getirmek için konut sektöründe uygulanmaya başlanan ve bu yıl başında da kapsamı genişletilerek lüks konut alımları da dahil edilen KDV indirimi 30 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor. Net alanı 150 metrekarenin üzerinde olan konutlara uygulanan %18 KDV oranının bir süredir %8 olarak uygulandığını belirten Nazenin Konakları Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Pehlivan, 30 Eylül itibariyle uygulamanın sona ererek %18 KDV oranının geçerli olacağını söyledi.


Konut alımı için değerlendirme   sürecinde olanların acele etmelerinin kendileri için yerinde olacağını vurgulayan Kaan Pehlivan şunları söyledi; “Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl konut alımlarındaki KDV oranları ile ilgili geçici indirimler sağlanmış ve 3 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile bu kapsam genişletilerek 150 metrekare üzere lüks, birinci sınıf olarak adlandırılan konutlarda da KDV oranında 10 puanlık indirim sağlanmıştı. Bu indirim avantajını bizler de fiyatlarımıza yansıttık ve özellikle Nazenin Konakları projemizde önemli bir satış başarısı yakaladık. Bu avantaj maalesef 30 Eylül tarihinde sona erecek ve bu kapsamda yer alan tüm konutlar için fiyatlarda artış olacaktır. Bu sebeple özellikle konut alımı için tercih aşamasında olanların acele etmelerini öneriyoruz.”  dedi.


Aralık 2017’de konut teslimleri yapılması planlanan Nazenin Konakları Çengelköy projesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 4 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 4 kilometre, Marmaray’a 7.2 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 32 kilometre,  Atatürk Havalimanı’na 27,5 kilometre, Çengelköy sahile 1.9 kilometre, Boğaziçi Kandilli Rasathanesi’ne 1 kilometre, Çamlıca Camii’ye ise 3 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER