Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kamu 30 Bin Personel Alımı Yapacak

Kamu 30 Bin Personel Alımı Yapacak

11 Eylül 2017 Pazartesi, 14:19:59
Kamu 30 Bin Personel Alımı Yapacak
Kamu kurumları 30 bin geçici personel alımı yapacak. Belediyeden Mili Eğitim Bakanlığı’na kadar birçok kamu kurumu personel alımı için harekete geçti…

Kamu kurumları önümüzdeki dönemlerde 30 bin geçici personel alımı yapacak. Sene başında 50 bin geçici personel alma hakkı tanınan ve Temmuz ayı itibariyle bunun 20 binini kullanan kamu kurumları sene sonuna kadar 30 bin personel daha alacak.


EN ÇOK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA ALINACAK
En fazla personel alımı 13 bin 500 kişiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nda olacak. Bakanlık, bugüne kadar da 5 bin 579 kişi aldı, 7 bin 921 kişi daha alacak. İkinci sırada ise 4bin 500 kişi ile İçişleri Bakanlığı. Bakanlık, bugüne kadar 2 bin 248 kişi istihdam etti, sene sonuna  kadar da 2 bin 252 kişi daha istihdam edecek.


ADALET BAKANLIĞI’NA 2.346 KİŞİ ALINACAK
Adalet Bakanlığı, 4 bin kişilik personel alım hakkının bin 654’ünü bugüne kadar kullandı, sene sonuna kadar da 2 bin 346 kişi daha istihdam edecek. Tarım Bakanlığı ise Temmuz ayına kadar 1.496 kişi istihdam etti, sene sonuna kadar da 2.504 kişi istihdam edecek. 3 bin 500 kişilik geçici personel alımı yapacak olan kamu üniversiteleri ise bugüne kadar bin 92 kişiyi istihdam etti ve önümüzdeki dönemde 2 bin 408 kişi daha alacak. Yine kamuda 3 bin kişi en çok personel istihdam hakkı tanınan Kamu Hastaneleri Kurumu ise gelecek aylarda bin kişilik daha istihdam yaratacak.


KAMUDA ELEMAN ALIMLARI BAŞLADI
Eylül ayında birçok kamu kurumu işçiden uzmana kadar birçok alanda eleman aramak için ilana çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin çeşitli illerinde yapılacak arkeolojik kazılarda kazı yapacak başta 300’e yakın işçi ararken, kazılarda çalışacak arkeolog ve uzman da alınacak.


HANGİ KURUM, KAÇ KİŞİ ALACAK
İçişleri Bakanlığı ise sözleşmeli 14 bilişim personeli alımı için ilana çıkan kurumlardan. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ise uzman yardımcısı, avukat, memur olmak üzere 40 personel alımı yapacak. Orman ve Su işleri Bakanlığı ise Avrupa Birliği Uzmanı alacak. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 14 personel daha alacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü de kamuda personel alımı yapacak kurumlardan biri. Kamu Denetçiliği Kurumu 5 eleman alımı yapacak. Dışişleri Bakanlığı Dublin, Montreal, Marsilya, Nürnberg büyükelçilikler için personel alımı için ilana çıktı.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER