Anasayfa >

Diğer Haberler >

Emlak Vergisine İtiraz İçin Yarın Son Gün

Emlak Vergisine İtiraz İçin Yarın Son Gün

06 Eylül 2017 Çarşamba, 09:27:01
Emlak Vergisine İtiraz İçin Yarın Son Gün
Belediyelerce ilan edilen ve 4 yıl emlak vergilendirmesinde esas alınacak metrekare birim değerlerine itiraz için yarın son gün. Taşınmazın bulunduğu yerdeki vergi mahkemesine giderek dava açabilirsiniz. Maliyeti ise sadece 31.40 TL….

emlak vergisi değerleri 4 yıl aradan sonra yeniden belirlenmişti. Özellikle İstanbul’un bazı bölgelerinde artış oranları çok tartışılıyor. Eğer siz de bulunduğunuz semtin metrekare birim değerinin çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız itiraz etmeniz gerekiyor ki yarına kadar bu hakkınızı kullanmazsanız bu şansınızı da kaybediyorsunuz.


Belediyelerce ilan edilen ve önümüzdeki 4 yıl vergilendirmeye esas olacak metrekare birim değerlerine itiraz, söz konusu taşınmazın bulunduğu yerdeki vergi mahkemesinde yapılıyor. Dava açılması takdir komisyonu kararının uygulanmasını durdurmadığından açılacak davalarda yürütmenin durdurulması talep edilmeli. Binalar için takdir komisyonları arsa (payı) bedellerini sokak ve caddeler itibariyle belirlediğinden bir cadde veya sokakta bir kişinin açtığı davadan bütün sokak ya da cadde etkilenecek.


Emlak vergisine itiraz davasının maliyeti 31.40 TL başvuru harcından ibaret.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER