Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çengelköy Meydanı’nda Tarihi Düzenleme

Çengelköy Meydanı’nda Tarihi Düzenleme

31 Ağustos 2017 Perşembe, 09:58:21
Çengelköy Meydanı’nda Tarihi Düzenleme
İBB, Çengelköy Meydanı’nda yenileme çalışması başlattı.21 Eylül’de ihaleye çıkacak olan çalışma ile Çengelköy’ün meydan ve yolları tarihi bir görünüme kavuşacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Yapı İşleri Müdürlüğü, Çengelköy meydan ve yollarını yenileme çalışması başlattı. Üsküdar Çengelköy Meydan düzenleme ve cephe rehabilitasyon inşaatı yapım işi 21 Eylül Perşembe günü saat 11:00’da ihale çıkacak.


Çengelköy meydan düzenleme çalışması sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak başlayacak ve yer tesliminden itibaren 350 günde tamamlanacak.


Çalışma ile birlikte Çengelköy'de tabela ve araç kirliliği engellenecek. Proje kapsamında, cadde üzerindeki düzensiz tabelalar değiştirilerek tarihi görünümüne uygun hale getirilecek. İstanbul'un en ünlü çay bahçelerinin yer aldığı mahalledeki 800 yıllık çınarın da aralarında bulunduğu ağaçlar koruma altına alınarak çevresi yenilenecek. Çengelköy iskelesi çevresinde de vatandaşların oturabileceği banklar ve sosyal alanlar düzenlenecek.

Otopark olarak kullanılan 20 dönüm büyüklüğündeki arazinin alt kısmı otopark yapılacak. Üst kısmında ise park ve yeşil alan olarak halkın kullanımına açılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER