Anasayfa >

Diğer Haberler >

Atmaca “Bahçeşehir Göleti” Tartışmalarına Son Noktayı Koydu

Atmaca “Bahçeşehir Göleti” Tartışmalarına Son Noktayı Koydu

17 Ağustos 2017 Perşembe, 14:07:41
Atmaca  “Bahçeşehir Göleti” Tartışmalarına Son Noktayı Koydu
Gölete komşu konumda hayata geçirdiği Bahçeşehir Atmaca projesi ile “Gölet imara açılıyor” tartışmalarına maruz kalan Atmaca Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca’dan açıklama geldi. Atmaca, gölete proje yapılmıyor yapılmayacak da dedi….


Türkiye’de 1979 yılından bu yana Atmaca Elektronik A.Ş. olarak çalışmalarını sürdüren ve bünyesinde Sunny, Jumbo gibi markaları barındıran Atmaca Şirketler Grubu, son günlerde gündemi meşgul eden Bahçeşehir Göleti’yle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Gölete komşu Bahçeşehir Atmaca projesi ile “Gölet imara açılıyor” tartışmalarına maruz kalan Atmaca Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca’dan tartışmalara son verecek açıklama geldi.

Kötü bir şey yapmadığımızdan dolayı bugüne kadar tartışmalar karşısında sessiz kaldık diyen Atmaca, sessizliğini bozdu. Adem Atmaca, “Biz burada kötü bir şey yapmadık. Bundan dolayı da bir açıklama gereği duymadık. Nasıl olsa insanlar yaptıklarımızı görecekti. Biz Gölet'e mevcuttan iki katı daha büyük yeşil alan kazandıracağız" diye konuştu.


GÖLETTE BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI
Biz Bahçeşehir Göleti’nde proje yapmıyoruz ve yapmayacağız diyen Adem Atmaca, “Biz gölette proje yapmıyoruz. Orada bir çivi bile çakmadık. Biz orada yüklenici durumundayız. İhaleyi 103 milyon +KDV ile belediyeden aldık. Burası belediyenin projesi. Hiçbir siyasinin böyle bir şey yapması mümkün değil” dedi.


Söz konusu arsa satışı ihalesi 9 Nisan 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ilanla duyurmuştu. Başakşehir Belediyesi ilanda 607 ada 2, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 sayılı parsellerin hasılat paylaşım modeliyle satışa çıkardı. 24 Nisan’da yapılan ihaleyi 103 milyon TL teklifle Atmaca Grup kazanmıştı.

GÖLETE 230 BİN METREKARE YEŞİL ALAN KATACAĞIZ
Gölet Parkı’nın yanında 100 bin metrekare kullanılmayan durumda yeşil alan olduğunu ve bu alanı da halka kazandıracaklarını belirten Atmaca, “Gölet Park alanı 162 bin metrekare. Park alanının yanında 100 bin metrekare kullanılmayan yeşil alan var. Kimsenin uğramadığı bir alan. Burası özel mülktü. Belediyesi burayı satın alarak halka hediye etti. Bunun yanı sıra içinde macera parkı da bulunan 130 bin metrekare peyzaj alanını biz bu yeşil alana katacağız. Gölet’e 230 bin metrekare yeşil alan kazandıracağız” ifadesinde bulundu.

BAHÇEŞEHİR’E 6 YILDA 7 PROJE
 Atmaca Grup’un 2011 yılında inşaat sektörüne Bahçeşehir’le giriş yaptıklarını belirten Adem Atmaca, bugüne kadar bölgede 7 proje yaptıklarını söyledi.

2011 yılından bu yana bin 600 bağımsız bölüm geliştirdiklerine dikkat çeken Atmaca, “Bin 600 bağımsız bölümün 600 adedini teslim ettik. 900 birimin üretimi ise devam ediyor” dedi.


1 MİLYAR TL’LİK 3 PROJE
Bahçeşehir Atmaca, Bahçeşehir Park ve yeni projeleri Bahçeşehir Hayat’ın toplam yatırım değerinin 1 milyar TL olduğunu belirten Atmaca, bölgede yatırıma devam edeceklerini belirtti.

BAHÇEŞEHİR HAYAT EYLÜL’DE SATIŞTA
Yeni projeleri Bahçeşehir Hayat’ı Eylül ayında satışa çıkaracaklarını belirten Adem Atmaca, “Toplam 150 bağımsız birimden oluşuyor. 3 bin metrekare ticari alan var. 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri mevcut. Projemizi Eylül ayında satışa çıkarmayı planlıyoruz” dedi.
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER