Anasayfa >

Diğer Haberler >

Göztepe Parkı Metroya Şantiye Oluyor

Göztepe Parkı Metroya Şantiye Oluyor

11 Ağustos 2017 Cuma, 15:03:56
Göztepe Parkı Metroya Şantiye Oluyor
İBB Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye Ataşehir Göztepe metrosu çalışmaları kapsamında Göztepe Parkı’ndaki tenis ve basketbol sahalarının bulunduğu yere geçici şantiye alanı kuracaklarını söyledi. Topbaş, çalışmaları hızlıca sonlandırıp sonra tenis kontlarını tekrar yerine koyacağız dedi…

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye Ataşehir Göztepe metrosu çalışmaları kapsamında Göztepe Parkı’nı geçici olarak kapatacaklarını açıkladı.


Göztepe 60. Yıl Parkı’ndaki tenis ve basketbol sahalarının bulunduğu kısmında geçici şantiye alanı kuracaklarını belirten Topbaş, “"Göztepe Parkı'nın olduğu yere metro istasyonu geliyor. Geçici olarak kapatacağız. Kazılarımızı yapacağız. Daha sonra 7 tenis kortunu tekrar yerine koyacağız. Bunu da özellikle Kadıköy halkına duyurmak istiyorum, yanlış değerlendirmesinler. Yapmakta olduğumuz bu metro çalışmaları hızlı bir şekilde sonlanacak” dedi.


İBB’den yapılan açıklamaya göre, çalışmalardan yeşil alanlar hiçbir şekilde etkilenmeyecek. Hat tamamlandıktan sonra söz konusu alanda metro giriş çıkışlarının yanı sıra metro meydanı, 2 adet tenis sahası, çocuk trafik eğitim parkı da yer alacak.


Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı 13 kilometre hat üzerinde toplam 11 istasyondan oluşuyor. Ümraniye Göztepe arası yolculuk süresini 26 dakikaya indirecek olan hat saatte tek yönde 35 bin yolcu taşıyabilecek.


Ümraniye Göztepe metro hattı Göztepe istasyonunda marmaray ile, Yenisahra istasyonunda Kadıköy Kartal metro hattı ile Çarşı istasyonunda ise Ümraniye Çekmeköy metro hattı ile entegre olacak.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER