Anasayfa >

Diğer Haberler >

Carrefoursa Migros ve Kipa'dan 20 Mağaza Devraldı

Carrefoursa Migros ve Kipa'dan 20 Mağaza Devraldı

02 Ağustos 2017 Çarşamba, 16:12:14
 Carrefoursa Migros ve Kipadan 20 Mağaza Devraldı
Migros, 12’si Migros, 8’i Kipa olmak üzere toplam 20 mağazasını 20 milyon TL+KDV’ye Carrefoursa’ya devretti…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Migros, 12’si Migros, 8’i Kipa olmak üzere toplam 20 mağazasını Carrefoursa’ya devretti. Şirket söz konusu devirden 20 milyon TL+KDV elde etti.


Migros tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Migros’un Kipa paylarını devir alım süreci kapsamında Rekabet Kurumu'na verdiği taahhüt paketi kapsamında;12'si Migros, 8'i Kipa olmak üzere toplam 20 mağazanın elden çıkarılması amacıyla yürütülen görüşmeler neticesinde, bu mağazaların demirbaş ve kira sözleşmelerinin CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.'ye ("CarrefourSA") devri konusunda CarrefourSA ile sözleşme imzalandı.


Şirket tarafından konuyla ilgili KAP’A yapılan açıklama şöyle;
“Migros Ticaret A.Ş.'nin ("Migros") Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş.'nin ("Kipa") paylarını devir alım süreci kapsamında Rekabet Kurumu'na verdiği taahhüt paketi kapsamında;
12'si Migros, 8'i Kipa olmak üzere toplam 20 mağazanın elden çıkarılması amacıyla yürütülen görüşmeler neticesinde, bu mağazaların demirbaş ve kira sözleşmelerinin CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.'ye ("CarrefourSA") devri konusunda CarrefourSA ile sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu devir bedeli 20 milyon TL+KDV'dir.
Migros ve Kipa bu konuya ilişkin yapılacak görüşmelerin kamuya açıklanmasının ertelenmesine ilişkin evvelce Yönetim Kurulu kararı almıştır. Söz konusu kararlar, Migros ve Kipa Şirketlerinin meşru çıkarlarının zarar görmemesi ve yatırımcıların yanıltılmasına yol açmaması amacıyla alınmıştır.”SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER