Anasayfa >

Diğer Haberler >

3.Havalimanı Dükkanlarına Dünyadan Teklif Yağıyor

3.Havalimanı Dükkanlarına Dünyadan Teklif Yağıyor

25 Temmuz 2017 Salı, 16:52:16
3.Havalimanı Dükkanlarına Dünyadan Teklif Yağıyor
3.Havalimanı kapsamında yer alan toplam 100 bin metrekarenin üzerindeki kiralanabilir alanlarına tüm dünyadan teklif yağıyor…

Yüzde 55 inşaatı tamamlanan 3.Havalimanı projesi kapsamında yer alan kiralanabilir alanlara teklif yağıyor. Toplam 100 bin metrekare kiralanabilir alan için Avrupa’dan Ameriya’ya Rusya’dan uzak Doğu ve Orta Doğu’ya kadar tüm dünyadan teklif yağıyor.


İGA Havalimanı İşletmesi AŞ İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin,  proje kapsamında 55 bin metrekaresi duty free, 32 bin metrekaresi yeme içme, 14 bin metrekaresi perakende alanı olmak üzere toplam 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alan olduğunu ifade etti.

Duty free anlaşmasını daha önce yaptıklarını belirten Keskin, yeme içme ile alakalı ihaleyi bitirdiklerini, sözleşme maddelerinde ilerleme sağlandığını ve sözleşmenin yakında yapılacağını söyledi.


Atatürk Havalimanı'ndan, 2021'in başına kadar Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve mevcut işletmeci ile sözleşmesi olan 108 firmanın öncelik hakkı bulunduğunu aktaran Keskin, bunlarla ilgili görüşmelerin sürdüğünü ve herhangi bir sıkıntı olmadığını vurguladı.


Perakendede 14 bin metrekare kiralanabilir alan olduğunu belirten Keskin, Atatürk Havalimanı’nda bu rakamın 3 bin 500 metrekare odlunu hatırlatarak buranın kiralanmasına büyük talep aldıklarını ifade etti.


YARISINDAN FAZLASI KİRALANDI
Perakende tarafından 10 metrekareden küçük kiralama yapılmadığına dikkat çeken Keskin, toplam kiralanabilir alanların yarısından fazlasını kiraladıklarını söyledi.


KEŞKE TÜRKİYE’DE OLSA DENİLEN ÇOK MARKA VAR
3.Havalimanı’nda Türkiye’de ilk defa ticaret yapacak uluslar arası markaların olduğuna dikkat çeken Keskin, “Birçoğu anlaşmaya bağlandı. Şu anda duty free alanında 400'e yakın yerli ve yabancı firmanın yer alabileceğini söyleyebilirim. Yeme içme alanında da 'keşke Türkiye'de de olsa' denilen çok sayıda markayı görebileceğiz" İfadesinde bulundu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER