Anasayfa >

Diğer Haberler >

Atatürk Havalimanı Fuar Merkezi Olacak

Atatürk Havalimanı Fuar Merkezi Olacak

20 Temmuz 2017 Perşembe, 09:31:45
Atatürk Havalimanı Fuar Merkezi Olacak
3.Havalimanı 29 Ekim 2018’de açılışa hazırlanırken, Atatürk Havalimanı’nın akıbeti de merak konusu. Konuyla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan açıklama geldi. Detaylar haberimizde…

3.Havalimanı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. 1.etabının 28 Şubat 2018’de hizmete açılması planlanıyor. İstanbul yeni havalimanının hizmete girdiğinde Atatürk Havalimanı’nın ne olacağı ise merak konusu.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan merak edilen o konu hakkında yeni bir açıklama geldi. Bakan Arslan, Sabiha Gökçen Havalimanı hizmet vermeye devam edecek fakat Atatürk Havalimanı hizmet vermeyecek dedi.


FUAR MERKEZİ OLACAK, YAPILAŞMAYA İZİN YOK
Atatürk Havalimanı’nın fuar merkezi olarak kullanılacağına dikkat çeken Bakan Arslan, “Yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Küçük uçaklara hizmet verecek. İstanbullulara nefes aldıracak bir yer olacak” dedi.


Atatürk Havalimanı’nda 2017’nin ilk yarısında 2016’ya göre yüzde 2 yolcu kaybı oldu. 2017 Ocak-Haziran döneminde iç hatlarda yüzde 4, dış hatlarda ise 1 kayıp yaşandı. Havalimanından 28 milyon 685 bin yolcu geçiş yaptı. Bu yolcuların 19 milyon 683 bin 909’u dış hat yolcularından oluşuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER