Anasayfa >

Diğer Haberler >

Örnek Köy Projesinde Sona Doğru

Örnek Köy Projesinde Sona Doğru

14 Temmuz 2017 Cuma, 14:57:57
 Örnek Köy Projesinde Sona Doğru
Aslanapa ilçesi bağlı Kureyşler köyü yerleşim alanında Kureyşler Barajı yapılması sonucu sular altında kalan köyün başka yere taşınması çalışmalarında sona gelindi…

Kütahya Örnek Köy projesinde sona gelindi. Aslanapa ilçesi bağlı Kureyşler köyü yerleşim alanında, bölge tarımına katkı sağlamak amacıyla yapılan Kureyşler Barajı ile sular altında kalan köyün başka bir bölgeye taşınmazı çalışmaların sona gelindi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 'Örnek Köy Projesi ' kapsamında yeni yapılan yerleşim yerinde köy sakinlerinden talepte bulunan 38 kişiye Bakanlık tarafından, 38 adet 100 ve 120 metrekare şeklinde olan 2 çeşit konut, ortak kullanım için fırınlar, 1 adet pazar yeri, 1 adet cami ve şadırvanı, 1 adet köy konağı, 1 adet tuvalet yapılma çalışmalarının sona erdiği bildirildi.


40 YILLIK HAYALİMİZDİ

Kütahya İl Genel Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyeleri 'Örnek Köy Projesi'ni yerinde incelediler.

Kureyşler Barajı’nın 40 yıllık hayalleri olduklarını belirten İmar ve Bayındırlık Komisyonunda bulunan Aslanapa Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Ali Okumuş, ilçe tarımı için önemli bir proje olduğuna dikkat çekti.

 Örnek Köy projesinde gelinen aşama hakkında bilgi veren Okumuş, “Örnek Köy Projesi kapsamında 150 nüfuslu köy halkı için 38 konut, ortak kullanım için fırınlar, 1 adet pazar yeri, 1 adet cami ve şadırvanı, 1 adet köy konağı, 1 adet tuvalet yapılma çalışmalarının sona erdi. Şuanda peyzaj çalışmaları yapılmakta” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER