Anasayfa >

Diğer Haberler >

Türkerler Hisse Senetlerini Satıyor İddialarına Şirketten Yanıt Geldi

Türkerler Hisse Senetlerini Satıyor İddialarına Şirketten Yanıt Geldi

13 Temmuz 2017 Perşembe, 10:16:14
Türkerler Hisse Senetlerini Satıyor İddialarına Şirketten Yanıt Geldi
Türkerler Holding, internet sitesinde yer alan “Türkerler hisse senetlerini piyasanın çok daha üstünde fiyatlarla üçüncü şahıslara satacak” söylentilere yanıt verdi. Detaylar haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Türkerler Holding’ten internet sitesinde dolaşan “Türkerler hisse senetlerini piyasanın üstünde bir fiyatla satışa çıkaracak” söylentilerine yanıt verdi. Şirket KAP’a yaptığı açıklamada söylentilerini yalanladı.


Türkerler Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme tarafında KAP’A yapılan açıklama şöyle;
“Bir internet sitesinde yer alan forumda bir kullanıcı tarafından Şirketimiz aktifinde bulunan Kartal arazisi ile ilgili olarak "Türkiye'nin en büyük inşaat firmalarının kat karşılığı teklifler verdiği halde Şirketimizin bunları dikkate almadığı ve Şirketimizin büyük ortağı Türker Yatırım Holding A.Ş.'nin sahibi olduğu Şirketimiz hisse senetlerini satma kararı aldığı" yönünde iddialar yer almaktadır.


Şirketimiz, mevzuat uyarınca kamuya açıklanması gereken tüm hususları yazılı olarak ve zamanında açıklamakta olup bugün itibari ile kamuya açıklanmamış herhangi bir husus bulunmamakta olup, Şirketimizin büyük ortağı Türker Yatırım Holding A.Ş.'den 12.07.2017 tarih itibari ile alınmış olan bu konudaki açıklama aşağıda aynen yer almaktadır:
"Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanlığı'na
İstanbul

Şirketiniz ortaklarından biri ve bir internet sitesinde yer alan forumda bir kullanıcı tarafından Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş.'de sahip olduğumuz hisse senetlerinin bugünkü piyasa fiyatından çok daha yüksek fiyatlarla üçüncü şahıslara satılacağına dair iddialarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasını gerekli görüyoruz.


Şirketimiz Yönetim Kurulu, Türker Yatırım Holding A.Ş. portföyünde bulunan Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş. hisse senetlerinin toplu halde veya parça parça satışı için hiçbir karar almamış olup, hiçbir inşaat şirketi veya diğer üçüncü şahısla sözkonusu hisse senetlerinin satışı konusunda hiçbir görüşme yapılmamaktadır. Bu konuda şirketimize yöneltilen asılsız iddialarla ilgili olarak yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu bildirir, yukarıdaki açıklamamızın Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıklanması hususunda gereğini rica ederiz.
Türker Yatırım Holding A.Ş."
Kamuoyu ve yatırımcıların bilgisine sunulur.
Saygılarımızla,”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER