Anasayfa >

Diğer Haberler >

Üsküdar Meydan Düzenlemesi Çalışmalarında 5 Asırlık Cami Çatladı

Üsküdar Meydan Düzenlemesi Çalışmalarında 5 Asırlık Cami Çatladı

21 Haziran 2017 Çarşamba, 17:41:25
Üsküdar Meydan Düzenlemesi Çalışmalarında 5 Asırlık Cami Çatladı
Üsküdar meydan düzenlemesi projesi kapsamında yapılan yaya yolu çalışmaları sonucu Mimar Sinan’ın 1580 yılında yaptığı Şemsi Paşa Camii’nin duvarlarında çatlaklar oluştu. İBB yaya yolu çalışmalarını durdurduklarını projeyi tekrar değerlendireceklerini açıkladı…

Üsküdar meydan düzenlemesi kapsamında yapılına başlanan yaya yolu çalışmaları neticesinde Mimar Sinan’ın 1580 yılında yaptığı Şemsi Paşa Camii’nin duvarlarında çatlaklar oluştu.

Mimar Sinan’ın hayata geçirdiği en küçük cami olan ve Kuşkonmaz Cami olarak da bilinen Şemsi Paşa Camii’nin avlusunun duvarlarında çatlaklar meydana geldi.Denize sıfır konumda yer alan cami, bölgede balık tutanların aktardığı bilgiye göre kazıklama işlemlerinin ardından cami avlusunun duvarlarında ve cami ile deniz arasındaki yürüme yolunda derin çatlaklar oluşmaya başladı. Öte yandan caminin çerçevelerinde de ne zaman oluştuğu bilinmeyen kılcal çatlaklar yer alıyor.

İBB İNŞAATI DURDURDU
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) tarafından yapılan açıklamada yaya yolu çalışmalarını İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla durdurulduğu belirtildi. Açıklamada, "Üsküdar Şemsi Paşa Camisi önünde yapılan çalışma durduruldu. Proje tekrar değerlendirilecek" ifadelerine yer verildi.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 22 Haziran 2017 Perşembe, 07:09 ne düşüneyim yapanların sebeb olanların allah belasını vesin CEVAPLA
DİĞER HABERLER