Anasayfa >

Diğer Haberler >

İkitelli Sanayi Sitesi Taşınıyor

İkitelli Sanayi Sitesi Taşınıyor

15 Haziran 2017 Perşembe, 16:31:15
İkitelli Sanayi Sitesi Taşınıyor
İstanbul İkitelli Sanayi Sitesi taşınıyor. Yeni OSB’nin Çerkezköy-Kapaklı ve Saray arasında kurulması planlanıyor…

İstanbul’daki sanayi siteleri birer birer taşınıyor. İstanbul’a komşu Tekirdağ Çerkezköy ve Kapaklı ise bu göçten nasibini alıyor. Fabrikalardan dolayı bölgede nüfus her yıl en az 10 bin artıyor.

İkitelli Sanayi Sitesi’nin de yeni adresi Tekirdağ Çerkezköy ve Kapaklı olması planlanıyor. İkitelli Sanayi Sitesi’nin de taşınmazı ile bölgede nüfusun yakın zamanda ikiye katlanması öngörülüyor.


İstanbul'daki İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nin küçük gelmesinden dolayı yeni arayışlar içine girilirken, yeni OSB'nin İkitelli'ye en yakın bölgelerden biri olan Çerkezköy-Kapaklı ve Saray arasında kurulabilmesi planlandı.

Şuan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde 246 fabrika'da 76 binin üzerinde kişi çalışıyor.

Fabrikalardan dolayı yoğun göç alan Çerkezköy'ün nüfusu TÜİK'in son verilerine göre 146 bin 319, Kapaklı'nın ise 105 bin 243. Kapaklı-İkitelli 2 Organize Sanayi Bölgesi adının verilmesi planlanan OSB'nin Kapaklı-Saray arası bir bölgeye taşınacağı gündeme gelmişti.

Bu kapsamda, isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Kapaklı'nın Karaağaç, Uzunhacı , Yanıkağıl ve Bahçeağıl mahalleleri ile Ergene'nin Karamehmet Mahallesinde imar planlaması ve sanayi parseli düzenlemesi yapıldığını bildirdi. Mera alanlarını sanayi arsasına çevrildiğini ifade eden yetkililer, yeni OSB'nin bu bölgeye kurulması, Arçelik'in ÇOSB içine ikinci fabrikasını açacak olmasıyla birlikte Çerkezköy ve Kapaklı'nın nüfusunun yakın zamanda iki katına çıkacağı öngördü.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 08 Ağustos 2017 Salı, 10:38 Hangi tarihte Taşınacağı bellimi CEVAPLA
DİĞER HABERLER