Anasayfa >

Diğer Haberler >

Okan Üniversitesi Tuzla’da Yeni Diş Hastanesi Açacak

Okan Üniversitesi Tuzla’da Yeni Diş Hastanesi Açacak

15 Haziran 2017 Perşembe, 10:49:31
 Okan Üniversitesi Tuzla’da Yeni Diş Hastanesi Açacak
Son 3 yılda 150 milyon dolarlık sağlık yatırımına imza atan Okan Üniversitesi Tuzla’da yeni bir diş hastanesi açmaya hazırlanıyor…

Son 3 yılda 150 milyon dolar sağlık yatırımına imza atan üniversitesi, geçtiğimiz yıl Kasım ayında hizmete açtığı Okan Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin ardından Tuzla’da yeni bir diş hastanesine start vermeye hazırlanıyor.


Okan Üniversitesi Tuzla diş hastanesi hakkında bilgi veren Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, hastanenin son teknoloji ile donatılacağını söyledi.


Hastanenin 8 bin metrekare kapalı alanda 107 ünite ile hizmet vereceğini belirten Okan, , "Okan Üniversitesi, hastaneleri ile öğrencilerine pratik sağlarken, mezunlarına da iş imkânı sunuyor. Hastanede 500 çalışanımız var ve bunların 70’i bizim üniversitelerimizden mezun" dedi.


MİAMİ’DE DE YENİ BİR HASTANE
Tuzla’daki diş hastanesinin yanı sıra Miami’de de yeni bir hastane açacaklarını vurgulayan Okan, “"Bu hastanelerimizi önce tam anlamıyla oturtmak istiyoruz. Ondan sonra yeni bir hastane açmayı düşüneceğiz. Miami’de bir üniversitemiz var. Belki orada da bir hastane açabiliriz" ifadesinde bulundu.

Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Tuzla, tamamlandığında 250 yatak kapasite ile hizmet verecek. Hastane kapsamında 47 erişkin yoğun bakım ünitesi, 10 ameliyathane, poliklinikler, klinikler, IVF ünitesi, invaziv radyoloji ünitesi yer alıyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER