Anasayfa >

Diğer Haberler >

Yeni Alsancak Stadı’nda İlk Kazma Vuruluyor

Yeni Alsancak Stadı’nda İlk Kazma Vuruluyor

14 Haziran 2017 Çarşamba, 15:29:58
Yeni Alsancak Stadı’nda İlk Kazma Vuruluyor
2014’te depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile kapatılan ve 2015’te yıkılan Alsancak Stadı’nın yerine yenisi yapılacak. 15 bin kişi kapasiteli yeni Alsancak Stadı için ilk kazma vuruluyor…

Yeni Alsancak Stadı projesinde ilk kazma vurulacak. 2014’te depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile maçlara kapatılan ve 2015’e yıkımı gerçekleşen İzmir’deki Alsancak Stadı’nın yerine yenisi yapılacak. 15 bin kişi kapasiteli stadyum için Gençlik ve Spor Bakanlığı, 28 Nisan'da yapılan yenileme ihalesini 54 milyon 880 bin TL bedelle kazanan Metro İnşaat'la sözleşme imzaladı.


15 gün içinde yer teslimi yapılarak inşaatına başlanması planlanan yeni Alsancak Stadı projesinin yer tesliminden itibaren 60 gün içinde inşaatına başlanarak 18 ayda tamamlanması planlanıyor. Tarihi stat 2018-19 sezonunda kapılarını futbolseverlere açacak.

Yeni Alsancak Stadyumu’nda açık ve kapalı tribünün yanı sıra, Güney yönünde misafir seyirci için kale arkası tribünü yer alacak.  Ayrıca 3 tribünün de üstü kapatılacak. Aydınlatma direklerinin sökülerek yerine yeni aydınlatma sisteminin kuralacağı emektar tesisin çim zemini de tamamen yenilenecek.

Stat için İzmir Büyükşehir Belediyesi, arazideki 4239 metrekarelik payını Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bedelsiz devretmiş, arazi Konak Belediyesi ve Büyükşehir Belediye meclislerince uygulama imar planında stadyum alanı olarak tescil edilmişti. Projesine Anıtlar Yüksek Kurulu'ndan onay çıkan stadyumla ilgili inşaat ruhsatı alma konusunda sorun yaşanması beklenmiyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER