Anasayfa >

Diğer Haberler >

Isparta Kara Havacılık Okulu İnşaatı Eylül’de Yeniden İhaleye Çıkıyor

Isparta Kara Havacılık Okulu İnşaatı Eylül’de Yeniden İhaleye Çıkıyor

12 Haziran 2017 Pazartesi, 10:50:45
Isparta Kara Havacılık Okulu İnşaatı Eylül’de Yeniden İhaleye Çıkıyor
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Kara Havacılık Okulu inşaatının Eylül’de ihaleye çıkacağını söyledi. Bilgiç, projenin 2018’de tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti…

Isparta İl Özel İdaresi sosyal tesislerinde gazetecilerle sahurda bir araya gelen Bilgiç, Süleyman Demirel Havalimanının yanındaki alana kurulması planlanan ve inşaat çalışması devam eden Kara Havacılık Okulu hakkında da bilgi verdi.

Kara Havacılık Okulu inşaatını Eylül ayında tekrar ihaleye çıkaracaklarını belirten Bilgiç,projenin 2018’da bitirilmesini hedeflediklerini belirtti.


FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Savunma Bakanlığının, Kara Havacılık Okulu ile ilgili bir strateji değişikliğine gittiğini belirten Bilgiç, daha önce taşınması düşünülmeyen bazı birimlerin de Isparta'ya getirilmesi kararı alındığını söyledi.


Isparta Kara Havacılık Okulu’nun müteahhit firmanın sıkıntısı nedeniyle geciktiğini ifade eden Bilgiç, bu nedenle şirket ile yapım sözleşmesinin karşılıklı tasfiye edildiğini dile getirdi.


Bilgiç, projenin yeni gelecek birimlerle yeniden düzenlendiğini, bunun planlamalarının yapıldığını aktararak, "Okul inşaatı için eylül ayında yeni bir ihale açılacak. 2018 yılında da inşaat tamamı ile bitmiş olacak. Daha sonra Kara Havacılık Okulu buraya taşınmış olacak. " dedi.


ISPARTA’YA TEMATİK ÜNİVERSİTESİ
Isparta'da tematik bir üniversite kurulması için çalışmalar yaptıklarını belirte Bilgiç, projeyi ilgili kişi ve kurumlarla görüştüklerini, kısa zamanda kente ikinci üniversiteyi kazandırmak istediklerini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER