Anasayfa >

Diğer Haberler >

Taksim Alman Hastanesi Üniversite Mi Olacak?

Taksim Alman Hastanesi Üniversite Mi Olacak?

12 Haziran 2017 Pazartesi, 10:37:28
Taksim Alman Hastanesi Üniversite Mi Olacak?
1852 yılından bu yana hizmet veren ve bir süredir boş duran Taksim Alman Hastanesi’nin İstanbul Kent Üniversitesi’ne kiralanacağı iddia ediliyor…

İlk sağlık kurumlarından biri olan Taksim Alman Hastanesi ne olacak merak konusu. İstanbul Sıraselviler’de Alman Hayır Cemiyeti’nin katkılarıyla 1852 yılından beri hizmet veren Taksim Alman Hastanesi’nin 1990’ların başında Alman hükümeti tarafından tüm kullanım hakları İstanbul Erkek Lisesiler Eğitim Vakfı’na devredilmişti.


1992'de Üniversal Grup bünyesinde hizmet vermeye başlayan hastane Alman Hastanesi grubun ekonomik krize girmesi sonucu 2013’de kapanmıştı.  Vakfın açtığı dava sonucu da mahkeme Üniversal Grup için tahliye kararı verdi.
Karar doğrultusunda bir süredir boş duran Taksim Alman Hastanesi’nin ne olacağı ise merak konusuydu.

İddialara göre bina Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz tarafından 2016 Ağustos’unda Resmi Gazetede yayınlanarak kurulan İstanbul Kent Üniversitesi’ne kiralanacakmış.

Berna Yılmaz'ın kuracağı üniversite, ağırlıklı olarak sağlık alanında bölümlerden oluşuyor. Berna Yılmaz’ın İstanbul Kent Üniversitesi için Yüksek Öğrenim Kurumu’ndan alınan olurun dışında henüz somut bir adım yok. İddialar doğruysa üniversitenin ilk adımı böyle atılmış olacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 21 Haziran 2017 Çarşamba, 21:43 20000kısınınmaaslarınıtazmınatlarınıvermeyenazmıofluoglynykınıyorumaallhahavaleedıyorumbahcıvankaro CEVAPLA
DİĞER HABERLER