Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ukrazedelere Özyurtlar Şoku

Ukrazedelere Özyurtlar Şoku

12 Haziran 2017 Pazartesi, 09:53:11
Ukrazedelere Özyurtlar Şoku
Ukrazedelerin çilesi bir türlü bitmiyor. 7 yıl önce Ukra City’den ev alan vatan hala evlerine kavuşamayan mağdurlar projeyi devralan Özyurtlar İnşaat fark isteyince çareyi yine eylemde buldu…

Esenyurt’un binlerce insanın mağdur olduğu Ukra City projesinden ev alanların çilesi bir türlü bitmiyor. 7 yıl önce borca girerek Ukra City’den ev hayali kuran vatandaşlar aradan yıllar geçmesine rağmen evlerine kavuşamadılar.


Ukra İnşaat’ın 28 Ekim 2010 tarihinde maketten satışa çıkardığı 2 bin 560 konutluk projenin, 24 ay içerisinde sahiplerine teslim edilmesi planlanıyordu. Ancak imar krizine takılan proje aradan 7 yıl geçmesine rağmen tamamlanamadı. Ukra yetkilileri hakkında da nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Projeyi Özyurtlar İnşaat devraldı. Özyurtlar, “Ödül İstanbul” adıyla Ukra’nın yarım bıraktığı işi yeniden ayağı kaldırarak satışa çıkardı.


Ukrazedeler tam da 7 yıllık çilemiz bitti derken bir şokta Özyurtlar yaşattı. Şirket hak sahiplerinden tekrar para parkı istedi. UKOM Derneği Başkanı Müyesser Dulundu, Ukra İnşaat’ın hak sahiplerinden ödenen kısımlar için 1+1 dairelerde 95 bin TL, dükkânlarda ise 300 bin TL fark talep ettiğini söyledi.

İKİNCİ KEZ MAĞDUR EDİLİYORUZ

UKOM Derneği Başkanı Müyesser Dulundu, “Bize şart koşuyorlar; ‘Davalarınızı geri çekeceksiniz ve bu farkları ödeyeceksiniz’ diye. Evlerimizi alana kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

850 kişiye ikinci kez mağduriyet yaşatıldığını belirten Dulundu, “ Ödül İstanbul lansmana çıkanca bize çok az bir fark ödeyerek dairenize kavuşacaksınız denildi. İkinci kez mağduriyet yaşatıyorlar” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 13 Haziran 2017 Salı, 06:13 yüksek fark çıkanlar zamanında ödeme yapmayan senetlerin ödemesini durduran neden bunu dile getirmiyor bize m2 için 400 tl fark cıktı kredi ile aldığımız için ama senet ile alanlar inşaat durduğunda ödemeleri de durdu ve onlara fark 2700 tl benim günahım ne banka kredi olduğundan ödedim o ise ödeme CEVAPLA
DİĞER HABERLER